Хрести з срібла: вартість, точки продажу

срібло в ювелірній справі

На сьогоднішній день срібло є одним з найбільш затребуваних і поширених дорогоцінних металів. Воно знайшло широке поширення не тільки в ювелірній справі, але ще і в промисловості: срібло додають в різні деталі, воно входить до складу рентгенівської плівки, зі срібла роблять різні столові приналежності (ложки, вилки), посуд, а також декоративні вироби. На відміну від золота, цей матеріал коштує набагато дешевше і він доступний практично будь-кому.

Крестики

З кожним роком збільшується кількість ювелірних салонів по всьому світу, але тим не менше запаси срібла швидко виснажуються. За оцінкою експертів, при такому темпі використання його вистачить ще приблизно на 20 років. Срібло використовувалося з давніх часів. У 18-19 століттях з нього робили портсигари, зброя, кулі і так далі. Раніше вважалося, що це дуже дорогий метал, але в даний час він став доступний всім. Безсумнівно, найбільшу популярність срібло отримало в ювелірній справі. Зараз з цього матеріалу роблять браслети, ланцюжки, каблучки, персні, підвіски, сережки, хрестики тощо. Розглянемо більш докладно, що з себе представляють срібні хрестики, з якого срібла їх виготовляють.

Хрест - символ християнської віри

Окремо хотілося б виділити такі аксесуари, як хрестики.

у сучасному світі хрестики зі срібла - це не тільки красива річ, але ще і важливий атрибут для віруючої людини.

Крест - это символ духовности и веры в Бога.

Хрест - це символ духовності і віри в Бога. Багато століть люди носять його на шиї для того, щоб бути ближче до Христа. Вони дають уявлення оточуючим про церковної власності людини. Практично всі хрещені люди вірують в силу небесних істот і в те, що це допоможе позбутися від усіх негараздів, труднощів і хвороб. І це дійсно так.

З цією метою срібні хрести носять на ланцюжку саме у серця, таким чином наближаючи Бога до себе. Істинно віруючі люди не знімають хрестики практично ніколи, навіть коли переодягаються або миються. Він повинен бути завжди при собі і, звичайно ж, бути освяченим. Церква не дає ніяких обмежень в тому, які хрестики необхідно носити, дорогі чи ні. Це справа смаку кожної людини, важливо вірити в його силу, адже хрест - це святий символ. У стародавні часи люди в баню носили з собою особливі дерев'яні хрести. Це робилося для того, щоб вони завжди були поруч, навіть під час миття.

Основні характеристики

Крестик из черненого серебра

Хрести можна придбати найрізноманітніші. Вони можуть бути з простого або чорненого срібла, плоскі і з особливими малюнками, великі, маленькі або середніх розмірів, з вставками з каменів або без таких. Найбільш красиво виглядають так звані декоративні хрестики, вони заворожують своїми формами і витонченістю. Срібний хрест може бути виготовлений вручну досвідченими майстрами, тому вартість його може іноді здатися вельми великий. Але насправді це не так, важко уявити собі, скільки потрібно часу, щоб зробити одне таке виріб. Адже ціна включає в себе не тільки витратні матеріали, але ще і тимчасові витрати і зусилля виробника.

Для хрестів срібних використовується або звичайне біле срібло, або ж чорнене. Чорнене срібло в даний час застосовується досить рідко, найчастіше можна зустріти його підробку - оксидоване срібло. На відміну від оригіналу, його покривають спеціальною захисною плівкою, але з часом вона стирається і виріб втрачає свій товарний вигляд. Для хреста зі срібла підійде практично будь-яка висока проба, найбільш часто застосовуються 875 і 925. Вони мають особливою міцністю, твердістю і стійкістю до стирання.

Основні види срібла на сьогоднішній день

Як вже було сказано вище, хрести зі срібла найчастіше роблять зі звичайного білого або чорненого матеріалу. Але все розрізняють кілька видів цього металу: філігранне, стерлінгове, чорнене, матове і монетну. Саме в ювелірній справі застосовують стерлінгове, так як воно більш краси е. Має біло-сріблястий колір. Виготовляється воно з срібла 925 проби, це означає, що в складі сплаву знаходиться 92,5% чистого металу, а решта припадає на інші домішки: мідь, нікель. Такі вироби мають високу міцність і надійністю. Чорнене срібло робиться шляхом нанесення особливої ​​суміші металів - черні. Туди входить мідь, олово і нікель. Ціна на такий метал набагато вище, ніж на звичайне срібло.

Перед цим виріб гравірується, а потім наноситься чернь, після всього воно охолоджується. Виходить красивий малюнок на сріблястому тлі. Раніше такий вид срібла був дуже актуальним, але тепер воно випускається рідко. Важливо знати, що чисте срібло практично ніде не використовується в силу того, що воно не дуже міцне і тверде. З цією метою додаються інші речовини, які покращують його фізико-хімічні характеристики. Філігранне ж срібло відрізняється наявністю ажурности. Це досягається завдяки тому, що срібло, на відміну від золота, більш тверде і з нього можна готувати тонкий дріт. Монетну срібло було дуже популярно в старі часи, коли зі срібних монет робили столові прибори шляхом їх кування.

Проба на срібному хресті

Для натільної хрестика важливо знати його пробу. А що ж це таке? Проба - це свого роду відмітний знак матеріалу, його паспорт і знак якості. Вона здійснюється у вигляді клейма, дуже маленького за розміром. Прочитати його неозброєним оком можна не завжди. У Росії постановою Уряду дозволені до застосування кілька проб цього металу, найбільш поширеними є 925 і 875. Проба показує процентне співвідношення чистої сировини. Наприклад, 925 проба свідчить про те, що в сплаві міститься 92,5% чистого срібла, а 7,5% доводиться на різні домішки, які покращують його властивості. Проба - це посвідчення якості товару і його непідробності.

Крестик с драгоценными камнями

На натільних хрестах зі срібла можна робити різні візерунки, вставки з дорогоцінних і напівкоштовних каменів, позолочене покриття. Але все це підвищить вартість товару в рази. Для натільного хреста срібло - це безпечний матеріал, не потрібно боятися носити його постійно. Срібло володіє хорошими бактерицидними і антисептичними властивостями, якщо воно покрите позолотою, то воно не окислюється.

Де купити срібні хрести?

Найбільш простим способом придбати срібний хрест є ювелірний салон або церковна лавка. Там продаються як жіночі, так і чоловічі вироби. Якщо ви купуєте їх в ювелірному салоні, потрібно переконатися в тому, що вони освячені. Це буває не завжди. Оптимальніше за все такий товар знайти в церкві або церковній лавці. Там все вироби освячуються, і їх можна відразу ж носити. Асортимент товару в такій крамниці завжди великий. Хрестики підійдуть як діловій людині, так і підлітку. Для кого-то це модний аксесуар поряд з ланцюжками, каблучками або годинами, а для інших - обов'язковий символ віри в Бога. Залежно від того, з якою метою його купувати, можна вибрати підходящий варіант.

Якщо ви не любите срібло, то можна взяти хрестик з срібла з позолотою. Він буде трохи дорожче, але зате вид його набагато багатше. Розміри і довжину ланцюжка потрібно теж підбирати індивідуально для кожного покупця. Хрестики можуть бути великі і маленькі. Останні більше підходять для дітей. Є жіночі та чоловічі і так далі.

Ринкова ціна срібного вироби

Срібло - це дорогоцінний метал, але, незважаючи на це, ціна на нього досить низька. Згідно з мировою курсу 1 г його коштує приблизно від 30 рублів. Тенденція його завжди позитивна. Курс визначається станом Лондонській біржі, він завжди постійний. Це може говорити про те, що ціна на нього і золото не залежить від курсу валюти, різних фінансових криз, реформ або воєн. Багато заможних людей зберігають свої величезні заощадження не в валюті, а саме в злитках срібла або золота. Це надійніше, крім того, на цьому можна заробити гроші.

Ціни на хрестики теж невисокі. Все залежить від його дизайну, маси, наявності позолоти і дорогоцінних каменів. Простий хрестик можна купити від 200-300 рублів, більш красиві і оригінальні - стоять кілька тисяч. Велике значення має і проба металу: чим вона вища, тим виріб дорожче. Хрестик - це відмінний подарунок коханій людині або свого хрещеника, це символ віри і любові до Христа. Тому його так люблять носити не тільки віруючі люди, а й молодь, для якої це гарний аксесуар.

Висновок, висновки, рекомендації

На підставі всього вищесказаного можна зробити висновок про те, що хрестики - це дуже затребуваний аксесуар. Хрест є символом віри і в той же час красивим виробом, який підходить як діловому чоловікові, так і дитині. Придбати їх можна практично в будь-якому ювелірному магазині або в церкви. Ціна найрізноманітніша, залежить вона від багатьох факторів: проби металу, наявності черні, дорогоцінних каменів, позолоти. Там же можна купити і жіночі вироби, ціна на які не відрізняється від попередніх.

Перед тим як купити той чи інший товар, потрібно звертати увагу на його справжність, тобто наявність проби вироби. Проба повинна бути зі списку дозволених. Бажано, щоб хрестики були відразу ж освячені, в іншому випадку знадобиться сходити в місцеву церкву. Тому, якщо ви хочете зробити хороший і потрібний подарунок своїй близькій людині: коханому чи хрещеника, то хрест - це прекрасний вибір, але потрібно пам'ятати, що вибирати його варто строго індивідуально.

Схожі статті :