Основні варіанти покриття прикрас зі срібла золотом

Прикраси із золота і срібла є найпопулярнішими і затребуваними серед клієнтів різноманітних ювелірних салонів і майстерень. І той, і інший матеріал має дуже цікаву і багату історію, в процесі якої вони тим чи іншим чином служили людині. Золото і срібло є благородними дорогоцінними металами, які надають можливість майстрам виконати з звичайного брухту щось надзвичайно оригінальне і неповторне. Можливо, це завдяки тому, що дані метали є дуже пластичними. На сьогоднішній день відомо велика кількість варіантів і технік обробки кожного дорогоцінного металу.Серебряные монеты с позолотой
Залежать вони від того, яка кінцева мета того чи іншого заходу. У різні історичні періоди з золота і зі срібла карбували монети (ця традиція збереглася і по сьогоднішній день, однак у вільному обігу такі монети зустріти неможливо), причому срібло стало використовуватися в цих цілях набагато раніше, ніж золото. В цілому срібло (завдяки своїй дивній природі і в той же час низької вартості) має більш практичне і більш широке застосування, ніж золото.

Історія застосування срібла в різних сферах

Ионы серебра Протягом тривалого часу , початок відліку якого було покладено ще за 2,5 тисячі років до нашої ери, вченим-історикам вдавалося роздобути незаперечні факти, згідно з якими, в Стародавньому Єгипті воїни за допомогою срібних пластин, що накладаються на бойові поранення, виліковували і рятувалися від можливого зараження і летального і сходу. На Русі теж досить давно була помічена зцілювальна і знешкоджує сила срібних предметів. Так, в церквах свята вода наливалася і зберігалася в спеціально відлитих для цього срібних посудинах. А явище, пов'язане зі срібною ложечкою в келиху з водою, відомо всім ще з часів навчання в школі з курсу з охорони безпеки життєдіяльності.

Саме завдяки своїм унікальним властивостям срібло почало з'являтися у величезній кількості предметів, що оточують людину. Стародавні і сучасні вчені, винахідники і ювелірні майстри намагаються очистити світ навколо людини, що володіє тим чи іншим виробом зі срібла. Поступово срібло можна було виявити практично у всіх столових приладах, в посуді, в дзеркалах, і, звичайно ж, в прикрасах. Елементи срібла додавалися в тканини, що дозволяло прикрасити навіть одяг і взуття.

На сьогоднішній день срібло можна виявити в різноманітних медичних апаратах, його використовують в харчовій промисловості (так, срібло входить до складу деяких харчових добавок з індикатором Е ), в лабораторній промисловості (для виготовлення різноманітних судин для плавлення лугів або інших металів). В електротехніці також неможливо обійтися без срібла, яке входить до складу провідників з міді і різноманітних волноотводов. Крім усього іншого, в деяких хімічних реакціях неможливо обійтися без молекул срібла. Цей метал (точніше, нітрат срібла) використовується і для створення фотографій.

Способи золочення ювелірних виробів зі срібла

Позолоченое серебряное украшение Для того щоб виріб міг експлуатуватися досить довгий кількість часу і не зношувалося досить швидко, використовуються різноманітні техніки нанесення золота, родію або інших металів на виріб зі срібла. Завдяки такому захисті від впливів з боку зовнішніх умов, срібний виріб не тільки збережеться у своєму первісному вигляді, але і при порівняно невисокій вартості цілком зійде за даний золоту прикрасу. Вибір залишається за вами - або платити більше і носити виріб повністю виготовлений із золота (що неможливо, так як справжнє золото буває без різноманітних добавок), або за ці ж гроші придбати кілька срібних виробів з позолоченою поверхнею.

Різниці між готовими прикрасами не буде ніякої, зате одна і та ж сума дозволить вам придбати більшу кількість виробів. Багато хто не наважується на дане заходи, вважаючи, що купуючи чисте золото, вони здійснюють вигідне фінансове вкладення. Але і при покупці позолоченого срібла можливо те ж саме.

Гальванічна позолота срібних ювелірних виробів

Гальваническая позолота для того щоб надати прикрасі належний вигляд, а також для того щоб воно змогло прослужити вам досить довго, майстри ювелірної справи вдаються до різноманітних хитрощів. Одним з таких варіантів є гальванічне покриття срібного вироби золотом. Дане поєднання металів зустрічається досить-таки часто, як правило, більш дорогий за ціною матеріал використовується в якості покриття. А метал, який має порівняно низьку ціну, навпаки, покривається. У такому варіанті плівочка покриття дуже тонка, але це не заважає їй виконувати свої функції по максимуму.

В той же час це дозволяє істотно знизити ціну готового позолоченого вироби.

Гальваніка є одним з наймолодших варіантів і способів обробки срібних і золотих прикрас. Вдатися до даного варіанту позолоти можна лише за допомогою спеціальних пристосувань. По-перше, для цього використовується електролітичний розчин. Він дозволяє за допомогою пропускається електричного заряду розщепити занурений в розчин матеріал на дрібні частки. В результаті електричного впливу на них молекули золота прагнуть до срібного виробу, тим самим огортаючи його.

Монеты с гальванической позолотой До гальваніки можна вдатися і до того, як виріб буде повністю завершено, але частіше за все професіонали радять вже готову прикрасу піддавати такого роду впливів. Ціна отриманого вироби практично не відрізняється від такого ж, але повністю срібного, а зовнішній вигляд, навпаки, повністю копіює точно таке ж, але золоту прикрасу. У будь-якій ювелірній майстерні ви зможете знайти майстра, який ваше (можливо вже старе кільце або браслет) зможе покрити шаром золота за допомогою цього принципу. Ціна даної процедури варіюється від 100 до 500 рублів залежно від площі вашого вироби (на масивний ланцюг золота буде потрібно більше, ніж на невелике колечко).

Таким чином, набуваючи за набагато меншою ціною «золоте» кільце, ви одночасно і економите, і робите дуже надійний вклад своїх заощаджень в дорогоцінні метали. Такий підхід дозволяє ще й уникнути підробок, адже даний золоту прикрасу придбати за ті ж самі гроші неможливо, а в багатьох частинах будь-якого міста можна знайти бажаючих збути подібний товар (видається за золотий) за дуже низькою ціною. І мало хто з потенційних покупців замислюється про те, що безкоштовний сир є тільки в мишоловці.

Інші варіанти того, як можна позолотити срібні прикраси

Купола Исаакиевского собораКак уже было сказано, золотая отделка серебра с помощью метода гальваники используется не так давно. Гораздо раньше было использовано золочение серебра и любого другого металла с помощью ртути. Так, даже в прошлом тысячелетии использовался такой опасный и в некотором роде примитивный способ нанесения позолоты. Он использовался и во время золочения куполов Исаакиевского собора, в ходе чего парами ртути отравилось огромное количество рабочих, задействованных в проведении данного мероприятия. Данный процесс тесно связан с нагреванием ртути до высокой температуры, при этом она, что совершенно естественно, начинает испаряться. Такой вариант нанесения позолоты не может быть выполнен в домашних условиях по правилам пожарной и собственной безопасности.

Однак величезна кількість надомних ювелірних майстрів досить-таки часто вдаються саме до цього способу зміни або реставрації срібних виробів. Якщо і ви зважилися на подібний захід, то обов'язково озбройтеся респіратором або вогнегасником, так як отруйні пари можуть пошкодити, крім органів дихання, ще й зір.

Украшения из родиованного серебра Для того щоб подібних аварій і нещасних випадків не відбувалося, вирушайте в спеціалізовані, обладнані всім необхідним майстерні, де вам за лічені хвилини покриють срібло золотом або яким-небудь ще іншим металом. Досить часто вдаються в майстернях до обробки і покриття срібних виробів таким металом, як родій. Він належить до групи платинових металів і відрізняється підвищеною зносостійкістю. Срібло, покрите саме родием, має відмітний світлий відтінок і дозволяє виробу протягом довгого часу не втрачати світиться стану (на відміну від золочення срібла, яке досить скоро тьмяніє). Так само як і при обробці срібних виробів золотом, родованим срібло не відрізняється високою вартістю. Ціна на нього встановлена ​​в межах 1000 - 1500 р. Це цілком прийнятно. Тим більше, що фізичні характеристики даного вироби мають набагато кращі показники, ніж необроблені ювелірні вироби зі срібла.

Традиційна проба - 925 дозволяє провести не тільки золочення, але і нанести на срібло абсолютно будь-який інший метал. Позолочені ювелірні вироби мають особливою чарівністю і якщо вам раптом набридло чи інша прикраса, ви можете не відправляти його в ломбард або на переплавку. Досить буде всього-на-всього проконсультуватися у ювелірного майстра і, при позитивному результаті, обробити срібний перстень, сережки або ланцюжка позолотою. І нові емоції, пов'язані з новою прикрасою, вам і вашим подругам гарантовані.

Серед найбільш часто купуються позолочених виробів зустрічаються саме ланцюга і ще браслети. Пов'язано це в більшості випадків з тим, що дані вироби дуже масивні і придбати їх повністю золотими - досить дороге задоволення. Саме тому браслети і ланцюги використовуються в процесі золочення частіше інших виробів. Вартість їх не надто висока і не дуже відрізняється від звичайного срібного прикраси, тому придбати в подарунок на Новий рік до золотої підвісці у вигляді підкови позолочену ланцюг значного розміру стане цілком реальною задумкою. Головне, на що необхідно звернути увагу, так це на те, який же саме метал віддає перевагу той, кому ви маєте намір піднести даний презент.

Схожі статті: