Причини потемніння срібла

Срібні прикраси досить популярні як у жінок, так і у чоловіків будь-якого віку.

Серебряные украшения

Срібло - досить демократичний метал, воно актуально для будь-якого випадку, підходить під будь-який гардероб. Однак цей метал має один величезний мінус: воно темніє. Чому чорніє срібло?

Причини потемніння дорогоцінного металу

Через вміст значної кількості молекули міді в срібних прикрасах і відбувається саме потемніння срібла. Вона окислюється завдяки виділенню людиною поту. Також в цих коштовностях містяться амінокислоти, які містять в собі сірку. Саме сірка є причиною того, чому темніє срібло. Якщо у людини сильне потовиділення, ланцюжок зі срібла потемніє дуже швидко. Тому рекомендується знімати її під час фізичних навантажень. Однак якщо потовиділення низька, але все одно почорніло зі срібла виріб, значить, щось не так в організмі. Слід звернутися до лікаря.

Причин, чому темніє цей метал, досить багато:

 1. Проба вироби.
 2. Склад повітря.
 3. Вологість довкілля.
 4. Креми для тіла, які містять в собі речовини, що викликають потемніння металу.
 5. Ухвалення певного лікарського препарату.

Способи чищення срібла

Потемневшее серебряное украшение

Для очищення срібла в ювелірних магазинах є спеціальні засоби. Але цей благородний метал можна почистити і в домашніх умовах. Що для цього потрібно робити:

 1. Треба взяти зубну щітку і харчову соду і почати натирати сережки або кільце зі срібла.
 2. Змішаємо золу з нашатирним спиртом і мильною водою. В цей розчин слід покласти срібні прикраси на півгодини.

Якщо розглянути, чому темніє срібло з забобонною точки зору, то можна назвати причиною псування або пристріт. У народі існує мудрість, що якщо темніє кільце - Не вийдеш заміж, сережки - пристріт. Найсильніше прокляття на те, у кого почорніло такий виріб, як хрестик.

Причиною того, що потемніло зі срібла виріб, може бути сильний стрес, якісь переживання, емоційні перепади настрою. Все це підвищує потовиділення в організмі, внаслідок чого ланцюжок темніє. Лікарі стверджують, що якщо нирки або печінку функціонують погано, срібло обов'язково потемніє. Також воно темніє, якщо є проблеми з нервовою або ендокринною системами.

У народі вважається, що срібло оберігає від злої нечисті, тому з нього виготовляли захисні амулети.

Очистка серебра в растворе воды и соды

Срібні речі є символом чистоти душі. Недарма церковне начиння виготовляється з цього металу. Срібні дзвони відлякують злих духів. З сплаву даного металу можна робити магічне зброю, так як воно є провідником між нашим і потойбічним світом. На Русі створювали обереги з чорного срібла. У них зберігали лікувальні еліксири і зілля, якими потім цілили людей.

Наші предки знали, як швидко очищати і повертати первісний вигляд сріблу. Його обтирали сіллю, витримували в розчині золи, намовляли, щоб воно швидко відновився. Сутеніло чи срібло у людини чи ні, його регулярно очищали і заговорювали. Якщо у людини ніколи не темніла ланцюг, значить, він чистий і чесний.

Ланцюжок з пробою 999 найменш схильна до потемніння. Тобто чим більше вміст металу у виробі, тим довше вони не потрібно буде чистити.

Чому срібло чорніє в воді? Тому що в ній містяться метали, вступаючи в контакт з якими, воно і темніє.

Детальніше про те, як очистити благородний метал від чорноти:

 1. Чистка за допомогою лимонної кислоти. Вона підходить для низькопробних коштовностей. Потрібно просто занурити ланцюг в розчин кислоти і води на 15 хвилин, після вийняти її і протерти ганчіркою.
 2. Спосіб очищення прикрас з камінням. Для цього краще використовувати спеціальні засоби для чищення, так як народні методи можуть зіпсувати камінь.
 3. Щоб очистити столове срібло, потрібно приготувати розчин води і соди. Опустити туди посуд і протерти. Доглядати за нею потрібно акуратно, тримати в спеціальному прохолодному місці, від чого вона прослужить вам довше.
 4. Якщо вам потрібно почистити прикраса з перлами, наприклад, ланцюг, до засобу очищення потрібно підійти дуже уважно. Краще купити спеціальний засіб в ювелірному магазині або замочити виріб в мильній воді і акуратно протерти потім серветкою.

Яке б засіб ви не вибрали, пам'ятайте, що срібло завжди можна очистити, якщо знати способи. Але якщо ви боїтеся його зіпсувати, віддайте ваше прикраса фахівцям з очищення. Важливо пам'ятати, що за сріблом потрібен постійний догляд. Здійснювати його потрібно заздалегідь, поки не стемніло зі срібла виріб. Намагайтеся знімати його перед тренуваннями, перед водними процедурами, при жаркій погоді, дощі і т.д. Якщо ви будете ставитися належним чином до своїх ювелірних прикрас, вони прослужать вам досить довгий час.

Схожі статті: