Чому срібло змінює свій колір в процесі його шкарпетки на тілі?

срібло є пластичним і благородним металом. Воно відоме людям з давніх часів і активно використовується для виготовлення різних ювелірних прикрас, монет та іншого. Більшість жінок і чоловіків люблять прикрашати себе, використовуючи красиві срібні вироби, але іноді їх засмучує одне - зміна кольору улюбленого кільця, ланцюжки або сережок. Тоді виникає закономірне питання: чому при носінні на тілі ювелірні прикраси зі срібла чорніють? Зазвичай видимих ​​причин на це немає, але зміни кольору все-таки відбуваються незалежно від давності придбання виробу або його чистки.

Серебряные изделия

Поширені прикмети та повір'я

Так як людство вже досить давно дізналося про різні властивості срібла, його часто використовують в релігійних обрядах. Відомо, що іони металу знищують бактерії, саме тому срібні столові прилади дуже цінуються.

Серебряное кольцо

Найчастіше на питання, чому цей благородний метал темніє на тілі, народна мудрість дає один закономірний відповідь - псування. Тобто, якщо, наприклад, потемніло кільце на пальці у жінки або молодої дівчини, значить, на ній вінець безшлюбності. Змінили колір сережки, всунути в вуха, - стався сильний пристріт. Раптом потемнів на тілі хрестик - про таке і думати навіть страшно.

Також срібло часто використовують в своїх обрядах білі і чорні маги. Вироби з нього вважаються кращим засобом для того, щоб розпізнати відьом, вервольфов і вампірів. Згідно з повір'ям, якщо срібло торкнеться шкіри цих істот, то на ній залишаться сильні опіки.

На Сході вважається, що прикраси зі срібла у людини темніють в певні моменти, коли йому благополучно вдалося уникнути сильних неприємностей.

Шляхетний метал є потужним оберегом від злих духів і поганих людей, а чорніє тому, що здатний вбирати в себе все негативний вплив навколишнього світу.

Оберег

Найчастіше змінюють колір вироби, які мають вигляд замкнутих контурів: браслети, кільця, ланцюжки або кулони з загостреними елементами. Це обумовлено тим, що такі прикраси закривають канали, що зв'язують енергетичне поле людини з енергетикою тонкого світу.

Цілком природно, що багато людей вірять подібним тлумаченням і мають на це повне право, але існує більш серйозне, науково обґрунтоване пояснення того, чому колір срібла змінюється.

Хімічні реакції

Практично всі срібні прикраси, які люди звикли носити на тілі, містять мідь. Під дією поту, вологого повітря і інших зовнішніх факторів, мідь починає окислюватися, незважаючи на те що саме срібло є благородним металом.

Чистка серебра

Вода або вологе повітря також сприяють появі на поверхні прикраси нальоту, який поступово ущільнюється, що і призводить до його потемніння.

Ще істотний вплив здатні надати і внутрішні процеси, що відбуваються в організмі, особливо це стосується тих людей, які носять на тілі срібні вироби постійно.

на те, як швидко здатний почорніти благородний еталл, можуть вплинути і зовнішні причини. До них можна віднести зміну кліматичних умов, підвищення вологості повітря, попадання на прикраси різних хімічних речовин.

Зміни в організмі

Якщо у людини чорніють не всі прикраси, а тільки деякі, це означає, що справа не тільки в зовнішніх чинниках, а в самому організмі. Відповідно, причин, чому срібло змінює свій колір, може бути досить багато. Але не потрібно відразу ж бити тривогу, краще прислухатися до власного фізичного стану і звернути увагу на те, які саме потемніли прикраси.

Серебряный кулон

Найбільша кількість сальних залоз знаходиться на грудях людини, тому при тривалому контакті з тілом в першу чергу чорніють кулони і ланцюжки. Цей процес викликаний підвищеним потовиділенням. Потемніння таких прикрас зазвичай це пов'язано з гормональними змінами в організмі. Наприклад, у вагітних жінок і в період статевого дозрівання у підлітків ювелірні прикраси досить швидко втрачають свій первісний колір. При цьому зміни здатні статися дуже швидко, буквально за кілька днів.

Ще до причин потемніння срібла можна віднести сильні емоційні навантаження, стрес або переживання. Всі ці стани впливають на роботу сальних залоз, тому і підвищується потовиділення, а срібло - темніє. Також причиною може бути прийом ліків, в складі якого присутні сполуки сірки.

Порушення роботи внутрішніх органів

Існує і ще одна версія, яка пояснює зміна кольору срібних виробів, - неправильна робота печінки або нирок. На дану проблему може вказувати і посветление металу. В даному випадку разом з потом виділяються азотовмісні речовини, які здатні надати блиск сріблу. Проблеми нервової системи теж здатні вплинути і привести до того, що прикраси потемніють. Якщо ж ювелірні вироби змінюють колір на певних частинах тіла, це свідчить про зміни в роботі ендокринної системи.

Існують і більш прості пояснення колірних змін срібних прикрас: спека, фізичні навантаження, вплив деяких хімічних сполук. Тому краще не займатися спортом і не ходити в лазню в виробах з цього благородного металу, що допоможе довше зберегти їх первинний вигляд. У тому випадку, якщо дані заходи не допомагають і срібло все ж потемніло, слід приділити підвищену увагу стану свого здоров'я.

Похожие статьи: