Перевірка срібла на справжність в домашніх умовах

у наш час срібні прикраси користуються більшою популярністю, ніж золото. Вироби з срібла - красиві, доступні за ціною і мають лікувальні властивості. З давніх часів з срібла робили посуд і прикраси. Крім того, престижно мати вдома срібні ложечки або сервіз. Популярність речей зі срібла збереглася і донині.
ВИРОБИ З СРІБЛА

Але з кожним роком все більше і більше людей набуває фальшиві срібні вироби. Люди починають сумніватися в якості придбаної покупки. Сумніви можна розвіяти, якщо провести домашню перевірку на справжність.

Виникає питання: як перевірити срібло в домашніх умовах?

Прості способи відрізнити справжній метал від підробки

Сьогодні існує багато способів відрізнити фальшивий метал від справжнього. Почати перевірку срібла в домашніх умовах слід з пошуку на виробі наявності проби і клейма. Якщо проби немає, то можна визначити справжність за іншими ознаками. Варто потримати срібний виріб в руці. Якщо воно залишило темні сліди на пальцях, значить в сплав був доданий цинк. Підробка з цинком відрізняється поганою якістю і недовговічністю, вона швидко темніє і може завдати шкоди здоров'ю. Срібні вироби теж можуть темніти, але вони піддаються швидкої чищенні.

Перевірити метал в домашніх умовах можна різними фізичними та хімічними методами. Найпростіша перевірка - магнітом. Тут все дуже просто - срібло магнітом не притягується. Варто пам'ятати, що срібло добре проводить тепло. І якщо опустити його в теплу воду, воно стане таким же теплим. Але не варто класти ваше виріб в окріп, інакше воно може сильно почорніти.

Йод - средство для проверки серебра на подлинность Можна також перевірити виріб в в домашніх умовах по запаху. Справжнє срібло має свій специфічний запах. Але цей спосіб не дуже надійний, тому що в наш час з'явилося багато різних добавок, і будь-який метал може пахнути як срібний. Хороший спосіб - перевірити матеріал йодом. Досить однієї краплі, щоб справжнє срібло набуло чорний відтінок. Але цим методом дуже легко зіпсувати метал. Краще перевірити матеріал крейдою. У цьому випадку він теж має почорніти, але його легше очистити.

Найпростіший спосіб - це купити вже готовий « тест на срібло». У зв'язку з частою підробкою під метал, такий тест можна придбати майже в кожному спеціалізованому магазині. Тест являє собою суміш, яка містить необхідні реактиви для перевірки будь-срібною речі на справжність. Перевірка в домашніх умовах покаже, чи повністю ваше виріб складається зі срібла.

Але якщо ви плануєте застосовувати методи, в результаті яких ваше срібло почорніє, відразу дізнайтеся способи очищення від темних плям. Можна прокип'ятити метал у воді з додаванням соди або занурити виріб в нашатирний спирт. Також можна використовувати спеціальні пасти з очищення або на крайній випадок - зубний порошок. Добре діє спеціальна алюмінієва фольга.

Важливий рада з визначенням справжнього металу

Специалист по металлам Варто пам'ятати, що всі ці способи не є надійними і не дають 100 % гарантію. Виріб може бути посріблене лише на поверхні. Тому найнадійніший спосіб перевірити матеріал на справжність - звернутися до фахівців або ювелірам. Для цього потрібно віднести ваше виріб в ломбард або ювелірний салон, і після перевірки ви відразу отримаєте відповідь з приводу вашого металу.

Щоб уникнути обману з придбанням фальшивих срібних прикрас, слід купувати срібні речі тільки в спеціалізованих магазинах, а не в переходах і з рук торговців.

При покупці потрібно бути дуже уважним, обов'язково перевірити товар на наявність дефектів і пошкоджень. Адже покупка будь-якого товару повинна доставляти радість і задоволення, а не розчарування і неприємні клопоти. У разі якщо ваш предмет виявився не справжнім, його завжди можна повернути. Головне - завжди забирати чек.

Схожі статті: