800 проба срібла: склад, застосування, догляд

Срібло і його проба

Багато людей вважають, що срібні вироби менш цінні, ніж із золота. Це твердження не зовсім правдиво. Дійсно, варто білий метал дешевше золота. Але є безліч нюансів для дорогоцінних металів, як склад сплаву, проба і, в разі якщо метал представлений у формі ювелірних прикрас, складність і філігранність роботи майстра. Всі разом вони формують остаточну вартість виробу. Поговоримо докладніше про сплави і пробах. Срібло - м'який і чистий метал, для повсякденного вжитку, наприклад, в столових приладах, йому не вистачає твердості. Тому в нього додають інші метали (на кшталт міді, алюмінію, цинку, кадмію і нікелю) для більшої міцності. Суміш дорогоцінного та іншого металу утворює сплав. Найчастіше в срібних складах зустрічається мідь, яка надає йому велику стійкість до стирання. Сплав з кадмієм зустрічається рідко через свою дорожнечу, але як раз в цьому випадку срібло буде коштувати дорожче золота.

Характеристика серебра 800 пробы

Залежно від процентного вмісту дорогоцінного металу в сплаві, виділяють його пробу. Тобто проба - це числове вираження кількості чистого срібла на 1000 г сплаву. Виходить, що сплав срібло 800 означає, що 80% складу формує чистий срібна складова, решта - добавка, добавка. Зміст інших дорогоцінних металів в складах чітко врегульовано національним законодавством в кожній країні і не може довільно змінюватися. Срібло 800 частки в найбільшій мірі поширене в Єгипті, Туреччині, Лівані, Іспанії, Німеччини, Франції, Польщі, Італії, Аргентині та Росії. Такий склад через досить високий вміст міді (20%) відрізняється легким відтінком жовтизни і на повітрі швидко окислюється. У нього хороші ливарні властивості, тому з такого сплаву найчастіше виготовляють столові прибори. 800 проба відноситься до нижчих маркам.

Срібні сплави активно взаємодіють з сполуками сірки в повітрі або на людському тілі, тому схильні до потемніння.

Зміни кольору викликає і озон - грозовий вісник, що наповнює повітря і що міститься в спеціальних пристроях - озонаторах. Потемніння - це основний недолік срібних складів. Позбутися від чорного і коричневого нальоту допоможе спеціальний догляд, чистка та зберігання срібних виробів в закритих футлярах.

Використання 800 срібною проби

Молочник и поднос из серебра 800 пробы Як уже писалося вище, високий вміст міді в сплаві підвищує міцність всього складу, тому вироби 800 срібною проби має свої особливості. Найкраще вони проявляються в місцях з великим навантаженням на метал: чашки і блюдця для щоденного використання, рукоятки ножів, письмові прилади, корпусні деталі. Разом з підвищеними властивостями твердості, склад зберігає хорошу гнучкість і пластичність. Вироби з срібла 800 проби відрізняються підвищеною міцністю, хоча і мають легкий жовтуватий відтінок, який видає високий вміст міді в сплаві. Для Російської Федерації 800 проба - це найменша допустима проба для виготовлення виробів з дорогоцінних металів, що підлягають обов'язковому клеймуванню. Склади з вмістом срібла менше 80% непридатні для ювелірних цілей. Зате вони з успіхом використовуються в електротехнічній промисловості.

Як же визначити частку срібла, якщо при покупці виробу виникають сумніви? По-перше, придбайте вироби в спеціалізованих магазинах. Вся продукція там повинна бути позначена пробірним клеймом із зазначенням проби (може знадобитися лупа). Можна скористатися спеціальними складами під назвою «тест на справжність», як реактив в ньому може виступати хлорне золото, азотнокисле срібло або діохромат калій. Якщо ж набір юного хіміка захопити з собою не вдалося, повернемося до бабусиних методам. Перший з них рекомендує піднести виріб до магніту. Срібло не притягується. Другий варіант - потримати виріб в руках або опустити в гарячу воду.

Срібло має високу теплопровідність, нагрівається до температури середовища миттєво. Можна ще потерти виріб крейдою: якщо останній почорніє, виріб сьогодення. Вибирайте мудро, і 800 проба прослужить вам довго.

Схожі статті: