Тройська унція : як дізнатися ціну золота

Французьке місто Труа в провінції Шампань, починаючи з 9 століття, був великим центром міжнародної торгівлі. Найвідомішою була його ярмарок - тройська, де за основу ваги була прийнята тройська унція. Використовувалася вона для зважування зерна.

Єдиний стандарт системи вагових заходів був необхідний, так як в торгових угодах брали участь купці з усього світу і кожна країна, і навіть провінція в рамках однієї держави мали свою власну систему ваг.

troiskaya-unciya
Вперше тройську унцію згадали в 1390 році, а сьогодні це поняття широко використовується в банківському, ювелірному та біржовому справі.

Одна тройська унція дорівнює 31,1034768 граму, її міжнародне позначення - oz t. Як правило, застосовують округлення до 0,001. Якщо дивитися біржові котирування, то можна зустріти назву як Х. Наприклад, XAG-срібло, ХAU - золото, ХPD - паладій і т.д.

Світовий стандарт ціни на золото

Ми вже сказали про те, що тройська унція застосовується в основному у виготовленні ювелірних виробів, банківській сфері та торгівлі дорогоцінними металами. Зупинимося на цьому трохи докладніше.

Центральний банк кожної країни чеканить монети з дорогоцінних металів: платини, золота, паладію, срібла. Їх вага позначається в частках тройської унції.

Так, в США випускалися монети по 5 доларів, вага яких складала 1/10 тройської унції, 1/2 частки - 25 доларів, 1 тройська унція - 50 доларів. Гроші були виготовлені з золота.

moneta gp Російський Центробанк також займається випуском монет з золота, срібла та платини. Їх вага вказується в грамах, а кількість дорогоцінного металу - в тройської унції (точніше, її долях).

Золота монета «Георгій Побідоносець» важить 7,89 г, номінал - 50 рублів. Вага чистого золота в ній становить 7,78 м Ця кількість відповідає 1/4 тройської унції.

Є і «Георгій Побідоносець» з срібла. Номінальна ціна монети дорівнює 3 рублям. Маса - 31,50 г, з них чистим сріблом - 31,10 г, тобто 1 тройська унція.

Іноді новачкам важко доводиться на ринку коштовностей. Їм здається, що купили дорогоцінного металу більше, ніж сплатили. Це пов'язано з тим, що тройську унцію плутають зі звичайною. А все тому, що в Росії цей метал купують в грамах.

neft Як бачимо, американська система трохи відрізняється від російської. До речі, кілька золотих монет мають вагу рівно в одну тройську одиницю. До них відноситься: американський золотий орел (містить 99% чистої платини) і золотий буйвол, китайська панда, австралійський золотий злиток, канадський кленовий лист, південноафриканський крюгерранд.

З одного боку, тройська унція здається пережитком минулого. Але на ринку дорогоцінних металів вона як і раніше еталон якості. Деякі експерти, визначаючи вартість нафти, підраховують, скільки барелів можна купити на одну тройську унцію.

Що впливає на ціну тройської унції

rost Кожен, хто хоч раз стикався з покупкою або продажем золота або срібла, задавався питанням про те, у скільки обійдеться тройська унція і які чинники впливають на її ціну.

Сьогодні ціна на 1 г золота встановлюється на Лондонському ринку золота. Це робиться за допомогою так званого фіксингу двічі в день протягом робочого тижня: о 10.30 та 15.00 (13.30 і 18.00 за київським часом). Фіксинг визначається трьома валютами: американським доларом, євро і фунтом стерлінгів. На нього орієнтуються всі учасники угод з дорогоцінними металами.

П'ятірка найбільших банків Великобританії, в число яких входить Deutsche Bank, Société Générale, HSBC, Scotia Mocatta і Barclays Capital, беруть безпосередню участь у встановленні ціни на золото. 123

Цена зависит от многих обстоятельств. Прежде всего от экономической ситуации в мире, в частности, кризис в Европе, парламентский кризис в США, поведение крупных покупателей лома золота (таких как Китай, к примеру). Оказывает влияние и политика. Так, угроза вмешательства США в военный конфликт в Сирии привела к некоторому понижению курса, и сегодня драгметалл стоит дешевле.

У срібла також є фіксинг. Він проводиться раз в день о 12 годині за Гринвічем. Процедура і її учасники точно такі ж, як і в торгівлі золотом.

Сучасний статус золота і срібла такий, що їх вартість не падає - навпаки, спостерігається тенденція до підвищення. Її можна подивитися на відповідних графіках. Ситуація на ринку золота підтверджує той факт, що цей метал - єдиний надійний засіб інвестування.

І хоча в пресі періодично з'являються песимістичні прогнози, скидати з рахунків значення золота можна. Після тимчасового зниження завжди слід стрімкий зліт.

Це цікаво знати

Назва «тройська» жодним чином не пов'язане з древнім містом Троєю, а тим більше з учасником Жовтневої революції Троцьким, але багато хто продовжує плутати ці поняття. Часом на солідних сайтах по котируванню можна зустріти помилкова назва цього заходу ваги.

На 1 одиницю золота припадає 44 одиниці срібла. Останнього в світі набагато більше, але попит на нього менше. Виняток становить Мексика, Китай, Індія, країни Близького Сходу.

Одна ХAU має однакову вартість в Америці і Росії. Наприклад, кілька місяців тому її ціна була дорівнює 1600 рублям і 1600 доларам. Такий стан значно спрощує її переклад в грами і рублі в долари.

Виробництво однієї ХAU варто 238 доларів США.

 

Схожі статті: