Як вибрати срібні сувеніри?

Найчастіше для подарунків близьким на невеликі свята люди вибирають сувеніри. Але дешеві дрібнички частіше за все не особливо радують тих, кому вони призначені. Якийсь час вони припадають пилом на полицях, а потім безслідно зникають, не залишаючи про себе ніякої пам'яті. Але зовсім інша справа, якщо обраний для подарунка сувенір володіє ліквідністю і матеріальною цінністю. Наприклад, якщо він виконаний зі срібла. Найчастіше такі вироби присутні в асортименті магазину подарунків у великій кількості. Ціни на сувеніри з срібла залежать від проби, ваги вироби і марки виробника.

Штукатулка

Хтось може заперечити, що покупка такого сувеніру не таке вже вигідне вкладення грошей. Сучасні вироби далеко не завжди є хоч трохи значиму художню цінність, є продукцією зовсім ексклюзивної, а найчастіше масової. Тому малоліквідні: продати їх можна тільки як срібний лом, по вазі.

Але це не зовсім так. Срібні сувеніри від відомих виробників, таких як «Тіффані", "Дипломат", "Гран Каро" або "Саур» мають цілком реальною вартістю, яка почне рости в ціні практично відразу, і нікому не прийде в голову продавати їх на вагу. Але і вироби маловідомих фірм і навіть індивідуальних майстрів через кілька десятиліть зможуть стати вінтажними, а років через сто і справжнім антикваріатом. Більшість найцінніших антикварних срібних сувенірів-дрібничок були виготовлені саме маловідомими майстрами в невеликих кустарних майстерень.

Найголовніше полягає в тому, щоб придбані срібні сувеніри не виявилися підробкою, виконаною з посріблених сплавів, а були б виконані з високопробного срібла.

Які існують проби срібла

Поняття «проба» походить від латинського слова «probo» - випробування. Воно відображає кількісний вміст в лігатурному (допоміжному) сплаві благородного металу, в нашому випадку, срібла.

Чаша серебряная Розрізняються п'ять проб срібла:

 1. Промислове срібло, яке використовується в різних виробах, містить 72% чистого металу. Це 700 проба. Для виготовлення сувенірів і ювелірних виробів ця проба не використовується.
 2. 800 проба має на увазі як мінімум 80% срібла в лігатурному сплаві. І хоча у срібла цієї проби відзначається помітна жовтизна, воно використовується для сувенірів, зокрема для виготовлення столових приладів.
 3. 875 проба досить трудноотлічіма від найвищої 925. Саме це срібло найчастіше і використовують для виготовлення сувенірів.
 4. Срібло 925 проби вважається самим благородним металом. Воно використовується в ювелірній, зубопротезном, сувенірному виробництві.
 5. 960 проба практично не відрізняється за властивостями від чистого металу і використовується тільки в виготовленні дуже дорогих виробів.

Проба срібного вироби обов'язково наноситься на його поверхню і є гарантією зазначеного змісту срібла в лігатурному сплаві.

Однак існують і інші способи визначити ступінь чистоти срібного сплаву і відрізнити його від посріблення.

Способи визначення автентичності срібла ного вироби

Серебряные обручальные кольца

 1. Проба на кислотність виробляється за допомогою азотної кислоти і шкали для ідентифікації кольору. Для проведення тесту на поверхні робиться невелика подряпина, на яку наноситься крапля азотної кислоти. За кольором за допомогою шкали і визначається ступінь чистоти сплаву. Кращий результат - кремовий, при низькому вмісті колір стає сірим або зеленим кольору.
 2. За допомогою сірчаної мазі, крейди та йоду. При попаданні на срібло високої проби ці речовини викликають потемніння.
 3. За допомогою білої лляної серветки: срібло залишить на ній темні сліди.

Як правильно вибрати сувенір для подарунка або колекції?

вибрати необхідний сувенір не так просто, як може здатися.

Одним з головних критеріїв, як уже говорилося, є ціна . Але, крім підходящої по гаманцю вартості, необхідно продумати, який саме сувенір найкраще придбати в колекцію або для подарунка в залежності від віку того, кому він призначений і області його застосування.

Сувеніри з срібла бувають

 1. Дитячими. Це, як правило, срібні ложки або сувенірні фігурки тварин і казкових персонажів, брязкальця, поїльника, гуртки і цілі набори на народження або перший зуб. Такий сувенір залишиться з дитиною на все життя як пам'ять про дитячі роки і улюблених людей.
 2. Жіночі. Дзеркальця, ножиці, гребінці, наперстки, ситечка, ігольніци, набори для шиття і чарівні скриньки.
 3. Чоловічі. Ця категорія сувенірів найчисленніша. І це закономірно, тому що чоловікові набагато важче вибрати подарунок. І тут на допомогу того, хто дарує і приходять сувеніри зі срібла - брелоки і ручки, закладки для книг, візіточніци, портсигари і запальнички, затискачі для грошей, ножі для паперів, друку і лупи і багато іншого.
 4. Срібні предмети декору . До них відносяться фоторамки та свічники. А також набори столового срібла і окремі предмети сервірування столу, і срібні вази.

як вже говорилося, ціна на срібний сувенір залежить від виробника. Росія має непогані традиції у виробництві таких виробів. До того ж державне клеймо є відмінною гарантією якості заявленого сплаву. Серед найбільш відомих виробників варто відзначити такі заводи, як «Злато», «Авигея», «Срібна Венеція», «Приволзький ювелір».

Вироби цих виробників пропонує більшість великих ювелірних магазинів протягом багатьох років. 160

В последние годы на российском рынке, помимо срібних виробів від відомих європейських виробників, таких як GREGGIO і Raddi (Італія) або Topazio (Португалія), з'явилися також сувеніри китайського виробництва. Відомі магазини, як правило, не торгують сумнівною продукцією, і якщо вони пропонують сувеніри з Китаю, то, як правило, впевнені в їхній якості і пробі. Якщо ж виникають якісь сумніви, то завжди можна провести необхідну експертизу.

Варто скасувати, що вироби зі срібла є традиційним китайським промислом, що йде своїми корінням в далеке минуле. Таке придбання може стати відмінним подарунком або поповненням колекції.

Колекційні срібні монети

Окремо серед сувенірів стоять срібні монети або медалі. Вони можуть служити відмінним і відносно недорогим подарунком, який стане основою майбутньої колекції. Щоб зрозуміти, що таке сувенірні монети, можна переглянути асортимент, наприклад, російського виробника - заводу «Красносельський Ювелірпром», в якому присутня велика кількість сувенірів різної ваги з відмінного срібла 925 проби.

Схожі статті: