Реклама на сайті

Використання срібних столових приладів

Історія використання срібла людством своїм корінням сягає сивої давнини. Срібні столові прилади - ложки, ножі і гуртки - згадуються в письмових джерелах стародавнього Китаю і Персії. З часів стародавнього Риму срібло стало традиційним металом, з якого виготовлялися прилади. В ті дні, звичайно, срібна гуртка, тарілка, келих для вина могли бути виставлені на стіл в основному в знатних, заможних сім'ях, щоб показати своє матеріальне благополуччя. Цінувалося срібло не тільки за красу, а й за його унікальну міцність і пластичність, які дозволяють створювати елегантні та вишукані продукти. Це називають першою причиною того, чому даний металу настільки високо цінується.

Столовые приборы из серебра

«Біле золото», як називали його раніше, вважалося і зараз вважається потужним природним антисептиком. З давніх-давен розповідали про властивості срібних речей дезінфікувати воду та іншу рідину, зберігати її в свіжому вигляді протягом тривалого періоду часу, більш того, від срібла вода приймає приємний смак. Завдяки цій якості наші предки особливо цінували срібло, навіть більше золота. Цей метал вважається ще й священним для багатьох стародавніх цивілізацій. Наприклад, в стародавньому Єгипті жерці широко використовували срібло в процесі місячних культів.

Серебряные ложки В результаті розкопок, які проводилися в пірамідах, було знайдено безліч срібних предметів, в числі яких була і посуд. У деяких джерелах, що стосуються історії життя і діяльності народів Стародавньої Персії, вказується, що ще 2,5 тис. Років тому, під час переходу через великі пустелі, армії царя Кіра транспортували воду лише в срібних посудинах. Не менш цікавою є інша інформація: після досягнення Індії армія під проводом Олександра Македонського, а було це в 326 р. До н.е. е, на березі річки Інд не зуміла уникнути процвітаючою там інфекції - дизентерії. У той же час командири не захворіли нею. Це сталося, як вважають історики, завдяки тому, що тоді офіцери мали традицію їсти і пити виключно зі срібного посуду. Тому вважається, що срібло, зокрема, здатне нейтралізувати отруту, що міститься у воді або їжі. Ця історія може служити доказом того, що навіть короткий контакт води з сріблом позбавляє її від шкідливих мікробів, допомагає підтримувати здоров'я.

Використання срібних столових приладів в Росії

Використання судин зі срібла вважалося традицією для наших предків. В результаті розкопок на території стародавніх поселень знаходили безліч срібних чашок і келихів. Більш того, постійно випускалися срібні кружки для пива, квасу і меду, які проводилися спеціально для руських князів. Як і в інших державах, в другій половині XIII-го століття присутнє на обідніх столах срібло, вказує про багатство і добрий смак дворянських сімей.

Серебряные вилки З моментом, коли з Європи на територію Русі прийшла мода на гарячі напої, наприклад улюблений нами чай, какао або кави, поширилося використання чайних і кавових приладів зі срібла. Чаювання стало одним з найулюбленіших традицій в Росії. Перший в Росії чайний срібний комплект, за переказами, наказав виготовити для себе імператор Петро Великий. З тих пір всі знатні сім'ї Російської Імперії поступово стали інвестувати свої кошти в срібло. Срібний посуд не тільки активно використовувалася в повсякденному житті, але і дбайливо зберігалася для того, щоб згодом бути хорошим приданим для дочок.

Більш того, вважалося , що срібла не може бути занадто багато, в результаті чого його збирали протягом багатьох років і навіть цілих поколінь.

Набори, що належать царським сім'ям

Набор столовых приборов из серебра, предназначенный для чаепития в Царской семье, часто выставляется в качестве одного из самых ценных экспонатов Эрмитажа. Традиция выставлять набор столового серебра напоказ появилась давным-давно, когда в знатных семьях начали использовать стеклянные гарнитуры, располагающиеся в столовой или гостиной, где семья выставляла имеющиеся у них хрустальные, фарфоровые и столовые наборы из серебра. Один из крупнейших серебряных сервизов в мире принадлежал графу Григорию Орлову — фавориту Екатерины II. Этот серебряный столовый набор состоит более чем из трех тысяч приборов, а для его производства потребовалось свыше 2 тонн серебра.

Такий столовий комплект був доступний лише багатим і знатним сім'ям, але і в бідних сім'ях були ті, хто прагнув придбати такі бажані вироби.

Іноді дворянські сім'ї дарували своїм слугам ложки або чашки з срібних столових наборів.

Серебряные ножи Вони розглядалися деякими селянськими сім'ями в якості амулетів і використовувалися для лікування хворих членів сім'ї. Згодом цей прилад передавався з покоління в покоління і вважався дорогоцінної реліквією.

Під час правління Катерини II царські запаси срібла стають своєрідним гарантом матеріального благополуччя всієї країни. Імператриця навіть видала указ, який регулює стандарт, використовуваний для виробництва срібла. Популярність столового посуду із срібла пояснювалася і тим, що її завжди можна було розтопити і переплавити в монети. В результаті того, що з початку XVIII ст. передача всіх наборів з срібла в придане цісаревою стала свого роду традицією, більша частина королівського срібла покинула межі Росії, переїхавши в іноземні держави, куди дівчата їхали, вступаючи в шлюб.

Столовая посуда из серебра, как традиционные подарки

Традиція дарувати набір столового срібла в день народження, на річницю весілля і на інші важливі дати широко поширилася серед знаті. Менш багаті люди і донині намагаються подарувати хоча б один предмет набору зі срібла. Наприклад, срібний кухоль дарують для того, щоб побажати імениннику матеріального благополуччя. Цей дар має ще один важливий сенс. Він охороняє людину, якій піднесено подарунок, від всіляких болезней.На сьогоднішній день зберігається традиція дарувати срібні прилади дітям.

Срібну ложечку дарують дитині на «перший зуб»: срібло забезпечує захист порожнини рота від мікробів. Десертну ложку дарували дитині під час вступу до школи, а їдальня вручалася на повноліття. Срібні набори вважаються і донині прекрасним подарунком на срібне весілля.

Серебряный чайный набор Звичай використовувати столове срібло в даний час стає все більш поширеним. Це легко пояснюється декількома причинами. Сучасні гуртки, ложки і чашки виготовляють з високоміцних сплавів, які дозволяють не тільки зберегти лікувальні властивості страв і напоїв, але надають продукту велику стійкість до псування. Більш того, срібний кубок, наприклад, має дуже легку вагу і не б'ється, так що його дуже зручно використовувати для пиття навіть маленьким дітям. Для того щоб виготовити столовий сервіз, сьогодні використовують срібло не нижче 875 проби. Найчастіше столовий посуд створюється з «Срібні» 925 проби, ці сплави історично використовувалися в Англії для карбування монет номіналом в 1 фунт стерлінгів. Таке срібло має сліпуче білий колір і дуже красиво блищить. Тому такий столовий набір стане справжньою окрасою на столі сучасної ділової людини.

Воно може бути використано як під час ділового обіду, так і для урочистих випадків. Більш того, набір столових приборів із срібла служить явною ознакою здорового способу життя членів сім'ї. Згідно з дослідженнями вчених, було виявлено, що збудники таких смертельних для людини хвороб, як дифтерія, черевний тиф, легеневі та кишкові інфекції, не виживають довго, якщо їх помістити на срібну тарілку або в інший посуд зі срібла.

Похожие статьи: