Користь і популярність срібних виробів

Срібло здавна і заслужено користується славою магічного і цілющого металу, застосовують же його практично у всіх основних сферах людського життя: в промисловості, медицині, до сметологіі, навіть столову воду очищають і збагачують за допомогою цього дивного продукту землі. Але з давніх часів найбільш цікавим і цінним застосуванням срібла були ювелірні та столові срібні вироби.

Серьги из серебра

Причому цінний цей метал не тільки з точки оцінки вартості, але і з археологічної, історичної і, звичайно, культурної. Адже багато срібні вироби, навіть які стосуються археологічних знахідок самих ранніх періодів історії людства, відрізняються красою і виконані з великою майстерністю.

Імена в срібній історії

Історія відмітила імена багатьох майстрів, чиї твори мистецтва (просто срібними виробами їх язик не повертається назвати) експонуються в музеях і є надбанням і гордістю держави. Це і всім відомий К.Г. Фаберже, і шестеро братів, гордо носили прізвище Грачова, що стала відомим «брендом» в дореволюційній Росії. А також І.П. Хлєбніков, П.А. Овчинников, І.П. Сазіков і В. І. Сазіков і багато-багато інших майстрів срібних справ з золотими руками, хоча працювали вони не лише з сріблом, а й іншими матеріалами, використовуваними в ювелірній справі.

Користь і популярність

Серебряное кольцо с фианитами Чому ж срібло і вироби з цього металу користувалися такою популярністю, а майстри, які працювали з цим матеріалом - пошаною? Залишимо осторонь магію і алхімію і розглянемо корисні властивості срібла і різні види срібних виробів: посуд, прикраси, обрядові і ритуальні предмети, предмети побуту.

Як уже згадувалося, срібло в наш час використовується для оздоровлення води, як дезінфекції та іонізатора.

Це властивість дорогоцінного металу відзначали ще сучасники Олександра Македонського, а сам він вважав за краще пити в походах воду, яка зберігалася в срібною фляжки.

Стародавні індійці також відзначили дезінфікуючі і лікувальні властивості срібла, вони кидали в посудину з водою срібний виріб: монету, медальйон, колечко . У давнину висновки про властивості срібла робили на основі емпіричного досвіду, розвиток технології дозволили науково обгрунтувати користь для організму від води, настояної на срібних штучках. Наприклад, доведено, що дифтерійні палички і стафілококи, вміщені на шматочок срібла, гинуть через 2-3 дня, тифозні палички гинули за ще менший відрізок часу - 18 годин.

Вчені стверджують, що срібна вода діє набагато активніше , ніж хлор, сулема, хлорне вапно і деякі інші речовини.

Традиції і цікаві факти

Серебряные украшения для мужчин Отже, користь і цінність очищеної за допомогою срібла води очевидні. І якщо в давнину в воду просто кидали срібний виріб, то зараз є спеціальні фільтри, які очищають і насичують воду іонами срібла, хоча цілком можна по-старому кинути в графин колечко або монетку. Таке ж призначення було і у срібній кухонного та столового начиння: берегти здоров'я, а значить, і добробут сім'ї. Найчастіше саме тому набір срібних ложок / вилок / кубків був обов'язковим, стандартним подарунком для молодят з більш-менш заможних сімей. Цікавий факт: в дореволюційній Росії срібло нерідко начищали слуги, які замість ганчірочки і розчину, що чистить використовували подушечки власних пальців. І якщо срібло після такої процедури блищало, то шкіра рук - темніла.

З найдавніших часів цілителі рекомендували для поліпшення перистальтики і хорошої роботи травлення прикладати на кілька годин в день до живота срібні предмети. Нательные изделия нередко рекомендуют носить людям, страдающим от гипертонии, различных кожных заболеваний, слабым иммунитетом. Это могут быть перстни и кольца, браслеты, цепочки, серьги, даже крестик из серебра хорошей пробы. Кстати, о пробі срібних виробів: дуже важливо, особливо якщо власник доглядає (чистить і полірує) за своєю коштовністю самостійно, не забувати, що очищати пробу срібла не слід. Особливо це стосується раритетних столових приладів, різних срібних предметів і прикрас. Чим чіткіше буде проба і товарний знак підприємства-виготовлювача, тим вищою буде ціна при продажу, якщо раптом виникне необхідність в грошах.

Трохи про якість срібла і класифікації

Женские украшения из серебра Срібло - один з найбільш м'яких і красивих ювелірних металів, і в багатьох країнах тривалий час воно цінувалося вище золота. Найвища проба та, в якій 99,9% срібла. А найпопулярніша в колах ювелірів - 925 проба, в якій міститься 7,5% домішок інших металів, які надають м'якому сріблу додаткову міцність. Для досягнення естетичного ефекту при виготовленні різних виробів зі срібла майстри застосовують різні способи художньої обробки матеріалу. Це різнокольорові емалі, інкрустацію іншими металами і дорогоцінним, напівдорогоцінним камінням, стразами. До художньої обробки можна зарахувати тиснення, карбування, філігрань, застосування черні, золочення, гравірування.

Всі вироби з цього металу класифікуються за своїм призначенням або практичного застосування. Тобто посуд в наборах і штучні екземпляри - це предмети сервіровки. Перелік включає в себе перечниці, сільнички, стопки, кільця для серветок, підстаканники, сервізи і графини, лопатки для тортів і тістечок, келихи і вилки, стакани і ложки. Ще можна згадати підноси, спинці і різні ємності для специфічних страв.

Срібних справ майстри

Серебряные браслеты Майстрами срібних справ виготовлялися особисті прикраси: кільця і ​​персні , брошки і кулони, шпильки, браслети, кольє і ланцюжки, медальйони і діадеми. Крім того, в моді довгий час були запонки та затискачі для краваток, капелюшні шпильки і флакони, оправи для дзеркал. У багатьох сім'ях передаються у спадок окремі вироби і цілі набори для письма. Але і в наш час чимало елегантних срібних штучок, які можуть послужити справжнім царським подарунком. Предмети, які стосуються паління, такі як портсигари, трубки, мундштуки, попільниці тощо. - теж чудовий варіант для подарунка, особливо якщо замовити заздалегідь гравіювання. До сувенірної продукції можна віднести різні нагрудні брелоки і медалі, а до прикрас інтер'єру - різні статуетки, інкрустовані сріблом вази, холодна зброя, рукояті якого прикрашені цим металом, шкатулки, роги і т.п.

Красиве срібний виріб може бути прекрасним подарунком самому собі, близькій людині, начальству або ж може послужити довгостроковим вкладенням, цінність якого з часом буде тільки зростати.

136

Схожі статті: