Пам'ятні монети на підтримку майбутньої зимової олімпіади

Кожен клієнт Ощадного банку Росії, приходячи в його відділення, що знаходиться в певному районі, не може не звернути увагу на виставлені в вітрин ах, розташованих прямо в холі, монети. Звичайно ж, зайшли в банк людей цікавить не те, як виглядають звичайні, що знаходяться в обороті, гроші. Їх-то все ми бачимо кожен день і не в одному варіанті. Та й на банківських вітринах вони не лежать. У продаж Сбербанк випускає виняткові монети, зроблені, наприклад, з дорогоцінних металів. Вони можуть бути колекційними або інвестиційними, які можна не тільки купити в регіональному відділенні, а й продати за наявним курсом.

Серебряная монета "Сочи 2014"

Даною функцією можуть скористатися тільки клієнти головного державного банку РФ, так як комерційні установи, що пропонують банківські послуги населенню , вважають за краще тільки продавати цінні монети і банкноти. Якщо ви зацікавилися цією послугою, тобто на руках у вас є яка-небудь монетка або банкнота, що має інвестиційну або колекційну цінність, потрібно всього-на-всього прийти до Ощадбанку, взявши з собою паспорт або який-небудь інший документ, що засвідчує особу, та здійснити операцію.

Головне, пам'ятайте, що даної операції підлягають тільки ті монети, які мають чіткий візерунок, зроблений на заводі. І ті монети, які купувалися в комплекті, теж повинні підлягати продажу тільки в наборі. Жодне важливе політичне, культурне, соціальне або спортивна подія не обходиться без уваги Ощадбанку.

Практично будь-яку дату, наприклад, круглої річниці смерті або народження відомого культурного діяча, присвячується випуск пам'ятних монет.

Вони, як дехто, мабуть, вже помічали, випускаються в обіг або ж в продаж при відділеннях Ощадного банку. Це стосується тільки монет, випущених в дорогоцінних металах: золоті, сріблі або платині. Що стосується останніх акцій, то на них вплинули наближаються Зимові Олімпійські ігри, спеціально до яких і випускає Сбербанк монети Сочі-2014. До речі, присвячені російської Олімпіаді монети можуть бути використані і в якості інвестиції, і в якості приємного сувеніра.

Останні новинки в списку монет, присвячених Олімпіаді в Сочі

Серебряная монета "Сочи 2014" с леопардом Ощадбанк розпочав розробляти дизайн 98 олимпийских сочинских монет практично з того дня, коли місто-курорт Російської Федерації був обраний в якості столиці XXII Зимових Олімпійських ігор. Сталося це в 2007 році, а перші пам'ятні монети з'явилися в касах Ощадбанку вже рік по тому, в 2008 році. Протягом цілих шести років, які минули з дня затвердження дизайну і карбування того першого випуску, з'явилися цілі колекційні видання монет, присвячені як в загальному Олімпійських ігор в Росії, так і окремо взятим зимових видів спорту, історичним періодам в сфері спорту, великим спортсменам - олімпійським чемпіонам. Одними з останніх монет, випущених в році, що минає, 2013 році, стали монети, виготовлені з золота 999 проби, вага кожної з яких дорівнює тисячі грамів. До колекції пам'ятних монет, які перебувають у відділеннях Ощадбанку, ці два золотих гіганта приєдналися в липні 2013 року. Номінал їх становить 10 тисяч рублів, і вони офіційно зараз випускаються Санкт-Петербурзьким монетним двором в рамках вже стала популярною олімпійської серії під назвою «Сочі-2014».

Дизайн нових олімпійських монет

Серебряная монета "Сочи 2014" хоккей На одній стороні першої з описуваних монет знаходиться зображення Прометея, який, згідно з однією з давньогрецьких легенд, доклав руку до створення людей, виліпив їх із глини. Однак більш відомим і популярним Прометея зробив міф про те, як цей титан, викравши у олімпійських богів вогонь, подарував його людям. За це Прометею довелося понести важке покарання. За розпорядженням Зевса, його назавжди прикували до скелі. День у день до цього місця спускався величезний орел і клював печінку титана. Лише через тисячі років ці муки закінчилися завдяки Гераклу, який убив орла і звільнив Прометея.

Памятная монета "Сочи 2014" с Прометеем Друга монета має відношення безпосередньо до міста Сочі. На ній зображена гарна дівчина з глечиком води в руках. Звуть цю прекрасну горянку Мацеста. Згідно з легендою, вона, бажаючи знайти спосіб лікування своїх батьків від хвороби, зважилася піти в чарівне підземне царство, щоб набрати води з цілющого джерела, який охоронявся злим духом. Мацеста змогла перемогти жило в горах чудовисько, але померла при сутичці з ним. Однак цілюща вода з став відкритим джерела допомогла не тільки її батькам, а й усім людям. На цьому місці і зараз розташовується один з лікувальних бальнеологічних комплексів Сочі, який заснований на сірководневих джерелах.

Монети із зображенням символів Сочинської олімпіади 2014

Памятная монета с символами Олимпиады 2014Немногим ранее, в конце весны 2014 года, все тот же Санкт-Петербургский монетный двор выпустил инвестиционные монеты, имеющие форму прямоугольников. Их основным изображением является Белый Мишка, который, наряду с другими зверушками, является официальным талисманом XXII Зимней Олимпиады 2014 года в городе Сочи. Медвежата представлены сразу на трех видах монет. Первый вид — серебряные, номинал которых равен 3 рублям, реальная цена, конечно же, превышает номинальную в несколько десятков раз. Весит эта монета 31,1 г. Второй и третий — золотые, отличающиеся друг от друга номиналом и весом. Первая — в 50 руб., весит 7,78 г, вторая — в 100 рублей, весом 15,55 гр. Все варианты созданы из металла высочайшей, 999 пробы.

Набори монет, пов'язаних з темою «Види спорту» та «Зима»

Памятная монета из серебра "Сочи 2014" У зв'язку з тим що майбутні ігри будуть зимовими, Сбербанк Росії випустив кілька монет із зображенням традиційних російських зим. Одна з серій представлена ​​сторублевий монетами, об'єднаними однією назвою «Гірка». Виготовлені вони з срібла 925 проби і важать по 1 кг кожна. На зворотному боці монети зображені люди, що катаються на санках, ковзанах і лижах, грають в сніжки і м'яч. Другий підвид істинно російських забав входить до складу серії срібних монет «Стовп», номінал яких дорівнює 100 рублям і важить теж рівно 1 кг. Зворотний бік в даному випадку має зображення олійних гулянь, зокрема вскарабківаніе на стовп за подарунком, вистави за участю дресированого ведмедя, катання дітлахів на російській трійці і, звичайно ж, знамениті кулачні бої.

Срібна монета «Котел» , випущена Ощадбанком спеціально до прийдешніх ігор Зимової Олімпіади в місті Сочі, має на меті показати гостям нашої країни російські народні традиції. На монеті вагою 1 кг зображений рибалка, який займається підлідної ловом риби на річці, навколо якого розташувалися учасники саночною каруселі і гравці старовинної російської забави «Котел». Якщо два перших заняття, рибна ловля і катання на санках, зрозумілі всім, то правила гри «Котел» навіть російські і ті не всі знають. Суть гри полягає в наступному. З учасників вибирають ведучого, який малює окружність на снігу і охороняє його від попадання всередину м'яча або шайби, яку інші гравці намагаються загнати за допомогою ключок. Гра може мати невеликі відходження від цих правил. Наприклад, ведучий повинен постаратися закинути м'яч в зазначений «котел», в той час як інші учасники повинні всіляко йому в цьому протистояти.

Деяка кількість монет має зображення зимових видів спорту. Це срібні монети, номінал яких обчислюється 3 рублями, плюс монети, виконані з іншого дорогоцінного металу - з чистого золота, номінальна вартість яких дорівнює п'ятдесяти рублям. Увагою Ощадбанку Російської Федерації не був обділений жоден вид спорту з вхідних в олімпійську програму. Це і екзотичний керлінг, і популярний у всьому світі хокей, і улюблені лижні гонки і біатлон, і король зимових видів спорту - фігурне катання, і бобслей, і стрибки на лижах з трампліну, і сноубординг, і багато інших. Тираж срібних монет кожного виду досягає 35 тисяч штук.

Особливість монет, випущених для підтримки олімпійського руху в Росії і за її межами, полягає в тому, що частина з них має різнокольорові зображення, що, погодьтеся, виглядає незвично .

Похожие статьи: