Випуск ощадбанком пам'ятних монет, присвячених Сочі 2014

Кожен клієнт ощадбанку Росії, прийшовши в будь-якої з місцевих офісів цієї фінансової організації, не може не звернути уваги на викладені на стелажах, ра покладених прямо у вестибюлі, монети. Звичайно, люди, які прийшли в банк, не зацікавлені в тому, як виглядають звичайні, що знаходяться в обігу, гроші. Адже з дня на день кожен з нас використовує їх в магазинах, ресторанах, аптеках, метро і т.д.

Открытие кредитной карты

Тому у вітринах банківських відділень найчастіше можна побачити особливі варіанти грошей. У продаж сбербанк запускає ексклюзивні монети, які можуть бути виготовлені з дорогоцінних металів або належати до числа колекційних, інвестиційних або пам'ятних випусків.

Дизайн карты VISA Сбербанка России При цьому для клієнтів передбачена можливість не тільки покупки, але і продажу цих грошей за певною ціною . Ця функція, до речі, доступна тільки для клієнтів головного Державного банку Російської Федерації, бо інші установи, що функціонують на комерційній основі, пропонуючи певні банківські послуги клієнтам, вважають за краще лише збувати цінні банкноти і монети.

Якщо ви зацікавлені в цій послуги, тобто на руках у вас є якісь монети або банкноти, які відрізняються інвестиційної значимістю або можуть стати частиною рідкісної нумізматичної колекції, то вам потрібно всього лише прийти в ощадбанк з паспортом або будь-яким д угім документом, що посвідчує особу, наприклад, з водійськими правами, і провести цю операцію.

Важливо пам'ятати, що ця операція буде доступна тільки для тих, чиї монети зберегли товарний вигляд. А що стосується монет, які були куплені в комплекті, наприклад, Сбербанк Сочі 2014 року, то тут є невеликий нюанс - вони можуть бути продані тільки в первісному наборі.

Памятные монеты из драгоценных металлов Ні одна важлива подія, будь то політичне, культурне, соціальне або спортивне важливий захід, не обходиться без участі ощадбанку. З наближенням будь круглої дати, наприклад, ювілею або річниці смерті відомого культурного діяча, даними фінансовою установою розробляється дизайн і карбується тираж пам'ятних монет. Вони час від часу з'являються в асортименті ощадбанківських офісів.

Це відноситься тільки до монетам, випущеним з використанням дорогоцінних металів: срібла, золота або платини. Що стосується останніх подій в Росії, в честь яких були випущені численні тиражі монет, то найбільш значущим заходом є минули з блиском зимові Олімпійські ігри,

До речі, присвячені російському спорту і останнім Олімпійських ігор монети можуть використовуватися не тільки в як вкладів, але і як гарний сувенір.

Найостанніші тенденції у випуску ощадбанком монет, присвячених Олімпіаді в Сочі

Монета из серебра 999 пробы ощадбанківських працівники почали проектувати Олімпійські монети 103 едва ли не с того самого дня, когда российский город-курорт был назван столицей XXII игр белой Олимпиады. Это случилось в середине 2007 года, а спустя менее 12 месяцев — в 2008 году, в кассах сбербанка появились первые памятные монеты. Это было начало долгого, сложного, но вместе с тем безумно интересного творческого пути.

Адже за 6 років, що минули з дати офіційного вибору столиці ОІ 2014 року, було розроблено і викарбовано безліч проектів, в результаті реалізації яких були створені цілі колекції монет, присвячені як Олімпійських ігор в цілому, так і безпосередньо заходу в Росії, і, звичайно, кожному зимового виду спорту окремо.

чи не випустили з уваги і найважливіші історичні періоди, що відбулися коли-небудь в області спорту, великих спортсменів - олімпійських чемпіонів, завдяки яким спорт, традиції і самі Олімпійські ігри живуть і продовжують активно розвиватися і стають все більш популярними серед всіх вікових груп і прошарків населення.

Найпомітнішою з останніх монет, випущених в минулому, 2013, році стала монета із золота 999 проби, вага якої дорівнює 1 кг. У колекції пам'ятних монет у відділеннях ощадбанку цей гігантських золотий експонат потрапив в липні 2013 року. Така монета номіналом 10 тисяч рублів була випущена працівниками Петербурзького монетного двору, в рамках популярної олімпійської акції, яка має назву «Сочі-2014».

Зовнішні особливості даних монет і монети з символікою сочинської Олімпіади 2014

Монета 25 рублей Сочи 2014 с талисманами Згідно з даними Ощад, на аверсі першої з монет цієї серії є образ Прометея, який, якщо вірити змістом легенд Стародавньої Греції, був з тими богами, які створювали людей, виліпив їх із глини. Однак всенародно відомим і популярним є інший міф про титана Прометея, який, вкравши у богів вогонь на Олімпі, подарував його людям. Ця дія була суворо засуджено олімпійськими богами, і Прометей мав понести суворе покарання.

За наказом Зевса він назавжди був прикутий до скелі. Кожен день до цього місця з небесної висоти спускався величезного розміру орел і клював печінку Прометея. Через тисячу років ці муки пройшли, завдяки Гераклу, який наважився вбити орла і тим самим звільнив Прометея.

Крім цієї монети в ощадбанку є інша монета такого ж розміру, зображення на якій безпосередньо пов'язано з містом Сочі. Адже на зворотному боці золотого кілограмового диска красується дівчина Мацеста, яка тримає в руках глечик води. Згідно з легендою, вона була змушена піти в зачароване підземне царство, що охороняється злим духом, щоб добути воду з чарівного джерела, яка повинна була вилікувати її тяжкохворих батьків.

Мацеста змогла перемогти злого чаклуна, який жив в горах, але вона померла під час битви. Проте, цілюща вода з відкритого джерела допомогла і її батькам, і всім іншим людям, які тепер без побоювання приходили в гори. У цьому місці і тепер діє кращий з Сочинських санаторіїв, лікування в якому базується на водневих сульфідних джерелах.

Незадовго до Олімпіади той же Санкт-Петербурзький монетний двір випустив монети-злитки, що мають форми прямокутників, які продовжили серію з зображеннями талісманів ігор.

найпопулярнішим з них став полярний ведмідь. Він представлений в трьох різних видах монет. Перший вид - зі срібла, номіналом, рівним 3 рублям, чия реальна ціна, звичайно ж, в кілька десятків разів перевищує номінальну. Ця монета важить трохи більше 31 м Другий і третій варіанти злитків з ведмедиками зроблені з золота, а відрізняються вони один від одного номіналом і вагою. Перший - 50 рублів. Важить 7,78 г, другий - вагою 15,5 г, вартістю 100 руб. Всі варіанти виконані з металу високої 999 проби.

Набори монет, що відносяться до теми «Спорт» і «Зима»

У зв'язку з тим , що Олімпіада в Сочі проходила взимку, ощадбанком РФ був випущений тираж монет, на кожній з яких є зображення традиційних для Росії зимових забав. Перший з них - 100 рублеві монети, об'єднані темою «Гірка». Їх виготовляли зі срібла 925 проби, кожна монетка важить 1 кг. На зворотному боці монети зображена людина або кілька людей, що катаються на ковзанах, санчатах, лижах і грають в сніжки.

Серед олімпійських монет є ті, на яких зображені зимові види спорту. До цієї серії віднесена срібна монета, чий номінал дорівнює 3 руб. Уваги ощадбанку Російської Федерації не був позбавлений жоден з видів спорту, включених в програму Олімпіади. Тут і екзотичний для Росії керлінг, і популярний в цілому світі хокей на льоду, і улюблені росіянами біатлон, лижні гонки, і самий естетично красивий вид - фігурне катання, і екстремальні бобслей, стрибки з трампліну, слалом і сноуборд.

Тираж даних срібних монет в кожному окремому дизайні перевищує 35 000 штук. Тематичні монети, випущені до настільки значущої події, як ОІ в Сочі 2014 року, відрізняються тим, що деякі з них мають різнокольорові зображення.

Похожие статьи: