Історія Олімпіади 1980 року в металі

Майбутня Олімпіада-2014 в Сочі позначена багатьма емблемами, талісманами і інший атрибутикою. У цей набір також входить така коштовність, як монети, стилізовані з нагоди цього спортивного свята. Оскільки ігри зимові, то і тематика, в якій вони викарбувані, відповідна. Але ця Олімпіада стала лише спадкоємицею монетної традиції. У 1980 році Радянський Союз брав на своїй території весь спортивний світ. Тоді це були літні ігри. І крім знаменитого олімпійського ведмедика, який так зворушливо при прощанні плакав з трибуни, Гознак СРСР справив на світло золоті, срібні, платинові і мідно-нікелеві рублеві монети. Створювали цей грандіозний проект спільно Міністерство фінансів СРСР, Оргкомітет олімпіади 1980 і Внешторгбанк. Справедливо буде зауважити, що зародилася ця традиція ще до нашої ери, але була на довгий час забута і відродилася в 1951-1952 роках в Фінляндії, де проходили 15-е олімпійські ігри. На створення пам'ятних знаків в СРСР пішло три роки. Всього було випущено 39 найменувань. Загальний тираж склав 6 млн. Штук.Monety

Особливий спосіб карбування

Значна частина із загального числа монет, створених до олімпіади 1980 року, була зроблені з срібла.

У роки виготовлення пам'ятних знаків, використовувався особливий метод карбування під назвваніем proof. Чи означає це слово монету найвищої якості, призначену для колекціонерів, в зв'язку з чим друкується вона спеціальними штемпелями на особливих полірованих гуртках. На таких яскраво виблискуючих примірниках не повинно бути ніяких вад. Варто було подібне дорогоцінний срібло набагато вище звичайного. Вже один тільки один цей факт визначив долю колекційних монет, а саме те, що в руках звичайних громадян вони не «ходили», тобто при купівлі-продажу ними не користувалися. Все це надбання зі срібла пішло за кордон, на нумізматичні ринки. У продаж надійшли навіть цілі набори, до складу цих пам'ятних монет.

Rubl Цікаво, що тоді, в 1980 році, сполучною ланкою був символ, який можна було зустріти на кожній монеті. Йдеться про освічену п'ятьма біговими доріжками прагне вперед і вгору московської вежі, увінчаною червоною зіркою. Цей малюнок був ще й емблемою літніх Олімпійських ігор 1980 року.

Срібні грошові знаки були представлені номіналом 5 і 10 рублів. Тематика монет, виготовлених зі згаданого вище металу і випущених до 1980 року, звичайно, була спортивною. вона була націлена на те, щоб відобразити гасло олімпійських ігор: «Швидше, вище, сильніше». Ці унікальні грошові знаки були розділені на 6 серій. А для нумізматів набори надходили в продаж, в кожному були представлені монети номіналом як в 5 рублів, так і в 10.

Кожна серія монет зі срібла , викарбуваних до Олімпіади 1980 року, мала свою тематику, звичайно, тісно пов'язану з Іграми, що проходять в Радянському Союзі.

Перша серія носила умовну назву «географічна». Пов'язана вона була з містами, де проводилися XXI Олімпійські Ігри, і представляла собою архітектурні будови, які розташовувалися на території Москви, Ленінграда, Києва, Мінська і Талліна. Викарбувані монети були в 1977 році. 5-рублеві пам'ятні знаки були представлені в цій серії в кількості чотирьох, а 10-рублеві в кількості двох. Не складно здогадатися, чому монет достоїнством в 5 рублів налічувалося саме чотири - по числу вище зазначених міст. Відповідно, без праці можна уявити, що з одного боку зображений місто-учасник Олімпійських ігор, а з іншого символіка Радянського Союзу. На 10-рублевих монетах представлені Московський Кремль і Карта СРСР.

Швидше, вище, сильніше

GOZNAK Таке історичну назву носили такі серії монет зі срібла , випущених Держзнаком. Перша, «Швидше», народжена на світ в 1978 році, була представлена ​​трьома 10-гривневими монетами і двома 5-гривневими. Спортивні змагання, зображені на цих грошових знаках, асоціювалися, звичайно, зі швидкістю: велосипедист, скачки, каное, плавець і бігун на старті.

Серія «Вище» була випущена в 1978-1979 роках і відображала на монетах теми, пов'язані з висотою: волейбол, баскетбол, стрибок з жердиною, стрибок у висоту і вершник, долає перешкоду.

Відповідно, серія «Сильніше» була пов'язана з силовими видами спорту, які були представлені на Олімпійських іграх 1980 року: важка атлетика, метання молота, бокс і дзюдо, атлет, які піднімав гирю. Цей випуск датировался 1979 роком.

Щоб привнести спорт в маси і акцентувати його важливість в житті кожного громадянина СРСР, була створена серія з монет того ж достоїнства під назвою «Спорт і краса». Виходить, займайтеся спортом і будете красиві. На лицьових сторонах цих знаків були зображені лучниця, цілячи в незриму мішень, і представниця легкої атлетики, що виконує пірует на колоді.

У 1980 році були випущені монети зі срібла під загальною назвою «Народні види спорту». Тут в якості спортивних ігор, популярних серед простого населення, представлені гонки на оленях, перетягування каната, городки, ісінді (це національна грузинська гра на конях).

Зараз, мабуть, як і в уже далекі 1980-ті роки, срібні монети, випущені з нагоди самого грандіозного спортивного свята в наборі, доступні для кожного бажаючого. Їх з легкістю можна придбати в інтернеті.

Схожі статті: