монети Миколи 2 з срібла: історія, ціна на сьогоднішній день

Срібні і золоті монети, які виробляли за часів правління Миколи 2, безсумнівно є частиною історії російського народу.

Карбування тієї мул та іншої пов'язана з великою подією, що відбувалися в той час. Срібло і золото вважалися найбільш підходящими матеріалами для виготовлення грошей. Кожна одиниця мала свою унікальну назву, наприклад, коронаційний рубль, срібний ювілейний, червонець, золотий десяток і т. Д. За часів правління імператора Миколи 2 на срібних і золотих грошах зображували його профіль, навколо якого йшла якась пам'ятний напис. 89

Монеты Николая II

Серебряный николаевский рубль очень ценился. Все выпущенные монеты являлись надежным средством и были в обращении до 1916 года. На сегодняшний день имеют высокую цену николаевские золотые монеты, которые часто сравнивают с золотыми монетами иностранных государств. А з плином часу ціна золотих Миколаївських грошей стає вище. Монети зі срібла також популярні, проте їх вартість менше.

Традиція чеканити гроші зі срібла і золота, зображуючи на них імператорів, з'явилася на початку 18 століття . Портрет правителя або його дружини чеканили виключно на грошах найвищого гатунку. Цим майстри намагалися підкреслити влада і велич. Також існувала традиція не зображати профілі імператорів, імператриць на дрібних знаках, оскільки це вважалося приниженням гідності.

Імператор Микола 2 є першим, хто відродив традицію карбувати зображення правителя після того, як в 1886 році карбування була припинена. Імператор віддав розпорядження карбувати царський профіль і далі. Що стосується миколаївських грошей, в колишню епоху було багато різних їх видів, і всі вони носять певний історичний відбиток. Срібні і золоті можна придбати на різних аукціонах. Ціна на золоті набагато вище. Мінімальна вартість грошової одиниці зі срібла досягає 70 доларів. Ціна в першу чергу залежить від якості. Наприклад, якщо вона відмінно збереглася і виглядає як нова, її можна продати як мінімум в 4 рази дорожче вартості.

Пам'ятний коронаційний рубль зі срібла

Це один з найбільш значущих грошових знаків. Пам'ятний рубль був випущений в 1896 році на честь коронації Миколи 2. Кількість досягло близько 200 тис. Примірників. Історія повідомляє про те, що під час коронації на Ходинському полі сталася трагедія. Близько 3000 людей постраждали через наплив натовпу. Люди настільки сильно бажали отримати царський срібний рубль, що не змогли впоратися один з одним. Коронація спричинила за собою безліч жертв. Сьогодні ці гроші збереглися в придатному стані і в чималій кількості. Їх ціна відносно невелика. Середня вартість становить 200 доларів.

Срібний ювілейний рубль

Серебряный рубль

Така грошова одиниця була випущена до 1912 року в порівняно невеликій кількості. Тираж склав близько 40 тис. Штук. Монета випускалася в честь столітньої річниці перемоги над Наполеоном. Карбування присвячувалася цієї знаменної дати і тривала ще рік. Колекціонери часто цікавляться, скільки коштує такий срібний рубль. Його приблизна ціна 2000 доларів. Як було сказано вище, ціна на монети може бути набагато більше, якщо монета знаходиться у відмінному стані. Максимальна ціна монети складає 5000 доларів.

Протягом усього 1913 року проводилося велика кількість срібних грошей. Їх карбували великим тиражем, який був присвячений 300-ій річниці правління Романових. На різних форумах, інтернет-аукціонах продаються такі. Орієнтовна ціна за одиницю - близько 80 доларів і, як правило, не перевищує 200 доларів.

У початку 1899 року Миколу 2 затвердив такі положення щодо змісту золота і срібла. Миколаївський рубль повинен був включати в себе тільки 18% золота, вартістю десять одиниця - 75%. Грошова одиниця в 10 рублів іменувалася «золотник». Що стосується срібла, більшість одиниць включало близько 80% дорогоцінного металу.

У наш час високо цінуються срібні миколаївські гроші номіналом в 1 рубль і 50 копійок. На лицьовій стороні однієї з цих монет можна побачити профіль імператора. Навколо особи викарбувано напис «Б. М. Микола 2 і Самодержец' Всеросс». На перевертнів боці розташований символ у вигляді двоголового орла з коронами, скіпетром і державою.

Від чого залежить ціна

Випуск металевих грошей із зображенням імператора Миколи 2 проводився як великими, так і малими тиражами. Найбільше їх було випущено в кінці 19 століття. В наші дні ціна залежить не тільки від стану фінансів, але і від року випуску. Відзначено, що пізні (20 століття) майже в 10 разів перевищують вартість тих, які були випущені в 19 столітті. Срібна грошова одиниця, випущена на початку 20 століття, може коштувати близько 1000 доларів, в той час як грошова одиниця 19 століття - всього 80 доларів. Виняток становить срібний рубль 1904 року випуску. Його максимальна ціна здатна досягти 20 тис. Доларів.

Популярність миколаївських рублів з срібла очевидна. Без сумніву, ці гроші укладають в собі багатство російської історії.

Похожие статьи: