Список дорогоцінних монет Росії

Введення в колекціонування

Колекціонування монет (нумізматика) має на увазі збирання таких з яких-небудь заздалегідь певними ознаками. Звичайно, нумізматику як науку слід відрізняти від колекціонування, але при цьому вони пов'язані нерозлучно. Нерідко звичайні любителі, що збирають монети певної епохи, можуть розповісти про них і цю епоху не менш, ніж професійні вчені.

Коллекционирование монет

Коли з'явилося дане захоплення, сказати неможливо, тому що воно почалося фактично разом з випуском перших примірників монет. Але варто підкреслити, що колекціонувати за естетичну складову стали набагато пізніше, про що свідчать розкопки стародавнього Риму. Підтвердженням цьому можуть служити і скарби тих часів, де виявлялися до 40 різних монет різної цінової категорії, а нерідко і з різних країн. Такі знахідки остаточно переконують, що подібні колекції збиралися далеко не заради товарно-грошового обміну. ​​

Дорогоцінні монети Росії цінуються далеко не завжди через металів, які йдуть на їх виробництво. Тут же варто відзначити, що і час виробництва далеко не завжди відіграє вирішальну роль, тому що найцінніші монети були випущені в 1999 і 2001 роках, тоді як деякі монети царських часів колекціонери не скуповує навіть за викидними цінами. Набагато частіше можна зустріти звичайні мідні екземпляри, випущені в гранично невеликій кількості (кілька тисяч), браковані або з якої-небудь причини майже повністю знищені (в історії Росії останніх немає).

Особлива графа - це ювілейні монети. Їх випуск характеризується високопробними металами, додатковим захистом (зазвичай йдуть в футлярах) і дуже невисокою кількістю. Навіть невелике ушкодження такої монети часто може вважатися серйозним приводом для відмови в придбанні (стосується монет з позначкою якості «proof»).

Список найцінніших екземплярів

Якщо забути про те, що дорогоцінні метали мають будь-яку вартість, то можна з чистою совістю скласти список самих дорогоцінних монет.

Перше місце в списку впевнено ділять 5 рублів 1999 р.в. і 50 копійок 2001 р.в.

За них дають більше 100 000 рублів РФ за кожен екземпляр.

Монета один рубль

п'ятирубльової монета знайдена на даний момент всього в 1 примірнику, після чого навколо нього не вщухають суперечки серед нумізматів: випустити 1 штуку монетний двір не міг, а де решта - загадка. Чи існує за фактом така монета? Базова ціна 250 000 руб РФ.

50 копійок менш цінні, але при цьому більш популярні на просторах Росії. Вважається, що дана серія зовсім не була пущена в оборот, але тим не менш інформація про окремо взятих примірниках часом спливає, а поруч з ними і вельми солідні числа в 100-120 тис. Руб. Особливістю таких монет є й те, що навіть якісні підробки скуповуються, хоча і за більш низьку суму.

Другу позицію займають 1 і 2 рубля 2001 р.в. Вони офіційно теж не були запущені в обіг, але деяка частина партії встигла потрапити на руки до людей. Ціна монети в 1 рубль доходить до 30 000 руб РФ (залежить від стану), за 2 рубля дають 30 000 - 50 000 руб РФ (теж залежить від стану). Обидві вони не відносяться до ювілейних накладами, метал у них не з дорогоцінних. Проте, своє друге місце на п'єдесталі пошани вони зайняли впевнено.

Є ще 1 напівлегендарна монета, яку сюди можна віднести - це біметалеві 50 руб. 1993 (не "червона книга»). Такі зустрічаються лише в банківських наборах, але тим не менше іноді можна побачити в каталогах. Ціна коливається від 20 до 60 тис руб РФ.

Третє місце займають 1, 2 і 5 рублів 2003 р.в., а також 1 рубль 1997 і 1998 р.в. Дані монети отримали свою популярність через обмежений тиражу, а їх вартість коливається від 6 до 10 000 руб РФ.

Інші представники сучасної епохи

Существует целый ряд монет, который получил особое внимание у коллекционеров — это юбилейные, бракованные и устаревшие.

ювілейні екземпляри цінні все без винятку, але особливу цінність представляють собою монети 2010 року через Пермського краю, Ямало-Ненецького АТ і Чечні.

Монета два рубля Серед бракованих майже завжди одна і та ж помилка - відсутність знаку монетного двору. До таких монет відносяться ювілейні 2 руб 2001 р.в. з Гагаріним, 5 коп 2002 р.в. і 5 коп 2003 р.в.

Але є і в цьому правилі свої винятки - серед магнітних монет іноді зустрічаються немагнітні шлюби. На даний момент їх всього 2 - 10 і 50 коп 2007 р.в. Ціна таких монет доходить майже до 15 000 руб.

Напевно у багатьох людей збереглася пам'ять про початок 90-х не тільки у вигляді спогадів про політичну та економічну ситуацію в країні. Якщо розкрити скарбнички, то можливо пощастить там знайти одну з наведених нижче монет:

Магнітні: 10 руб. 1992 року.

Немагнітні: 10 руб. 1993 і 20 руб. 1993.

При придбанні примірника, на вигляд дуже схожого з необхідним, завжди варто бути гранично уважним. Особливо це стосується найрідкісніших представників, які можуть і зовсім не існувати, при цьому ціни на них завжди високі.

Похожие статьи: