Як отримують сплав срібла і золота?

Золотому називається дорогоцінний метал, який має коричнево-жовте забарвлення.

За своїми хімічними властивостями золото відрізняється м'якістю і тягучість.

Сплав драгоценных металов

При необхідності воно мож ет бути розплющене в найтонші грані, які з легкістю будуть пропускати повітря і світло. Відомо, що даний матеріал можна трансформувати в дуже токую, довгу дріт. За своїми хімічними властивостями золото набагато важча за воду, приблизно в 20 разів. Найбільш популярними є суміші з міддю, які утворюються в результаті впливу високої температури, після чого матеріал набуває темний сіро-чорний відтінок. Чим вище проба, тим якісніше і цінніше будь дорогоцінний метал. Відомо: якщо в суміші міститься велика кількість міді, проба буде менше, чим вища проба, тим вище вартість.

Золото неможливо розчинити в кислотах. Однак вчені виявили речовину, яка здатна перетворити даний метал в рідке хлорне речовина. Для цього необхідно розчинити чистий матеріал в суміші соляної та азотної кислот. У промисловості подібні суміші необхідні для створення дорогоцінних монет, ювелірних виробів і інших предметів розкоші.

Срібло і золото: хімічні характеристики

Серебряный сплав Срібні сплави в першу чергу славляться практичністю. Метал володіє чудовою ковкістю, його можна протягнути в дуже довгу, тонку дріт і розплавити при високій температурі. Срібло може ретельно розчинитися, якщо опустити його в азотну кислоту, а в сірчаному розчині матеріал розчинитися не може. Якщо в розчин сірчанокислого срібла додати соляну кислоту, можна отримати хлористую суміш, яка не зможе розчинитися в жодній рідини. Дана суміш виглядає у вигляді білого осаду. Сірчисте срібло виходить при взаємодії сірки і чистого дорогоцінного металу. В результаті метал набуває чорнуватий відтінок. Темне срібло часто використовують в промислових цілях, воно необхідне для виготовлення сувенірів, монет і навіть лікарських засобів.

Важливо знати: чисте золото дуже крихкий матеріал, який швидко може зноситися, якщо з нього виготовити прикрасу. Для того щоб отримати міцне, надійне, якісне ювелірний виріб, дорогоцінний метал з'єднується з іншими. Серед цих матеріалів популярністю користуються срібло і мідь. У рідкісних випадках використовують паладій, сталь і платину. Також в природі зустрічаються сплави з сурмою, вісмутом, оловом або свинцем.

Сірчана печінку - це речовина, яка має жовто-зелене забарвлення. Воно здатне розчинятися у воді. Сірчану печінку можна придбати в спеціалізованих магазинах або аптеках. При обробці чисте срібло набуває твердість, міцність, з легко виготовляються різні предмети і деталі. Прожарювання даного металу значно змінює його властивості, і срібло стає дуже м'яким. Після цієї процедури можна знову провести обробку, яка додасть металу міцності і твердості. З'єднання з золота і срібла сплавити легше, ніж речовини з домішкою міді.

Золотой сплав Якщо є з'єднання золота або срібла з платиною, слід знати, що розплавити подібний матеріал буде непросто, оскільки він матиме високі характеристики. Золото і кадмій - досить легкоплавка суміш, що відрізняється підвищеною крихкістю.

Якщо в золотом або срібному сплаві є які-небудь сторонні метали, вони називаються «лігатура». Як в Росії, так і в інших країнах, проба - це рівень вмісту дорогоцінного металу в сплаві з іншими. Залежно від даної особливості визначається вартість. Наприклад, якщо сплав 56 проби, то решта називається лігатурою, і її відповідно 44%.

Різновиди сплавів золота і срібла

Найбільш поширеними пробами в Росії вважаються 56 проба, 72, 82, 94. З'єднання золота може бути безліч. Всі вони відрізняються між собою кольором, міцністю і вартістю. На сьогоднішній день відомі сплави різних кольорів, наприклад, жовтого, для отримання якого береться 14% чистого дорогоцінного металу, 6-7 частин срібла і 3-4% міді червоною. Залежно від кількості матеріалу визначається назва проби. Сплави червоного кольору також широко популярні. Для їх створення необхідно 14% чистого дорогоцінного металу, 2% срібла і максимум 2% міді червоною.

Щоб отримати золото зеленого кольору, необхідно використовувати від 2-х до 9% чистого дорогоцінного металу, 2% срібла і 1 % кадмію. Залежно від кількості цих інгредієнтів визначається проба. Золотий сплав сірого кольору отримують за допомогою 30% золота чистого, 8% срібла і стали - 2%. Синій можна отримати, якщо змішати 3% чистого дорогоцінного металу і 1% стали. Біле золото створюється за допомогою такої суміші: 11% чистого золота + 1% платини.

Сплави зі срібла

Кольцо из серебра и золота Срібло в чистому вигляді є досить м'яким матеріалом. Для того щоб отримати той чи інший виріб, важливо змішати його з будь-якою третьою в певній пропорції. Часто дорогоцінні метали сплавляють з алюмінієм або міддю. Такі сполуки відрізняються міцністю і твердістю, їх можна розплавити при певній високій температурі. Срібло з міддю або алюмінієм необхідно періодично прожарювати. Якщо створити сплав нікелю і срібла, отриманий матеріал практично неможливо буде розжарити. З метою пом'якшення часто додають фосфористу бронзу. У виробництві досить рідко використовуються з'єднання з нікелю через твердості і надмірної жорсткості. Найчастіше використовують суміші з цинком, міддю, дані речовини дуже добре плавляться і піддаються різним видам обробки. Бездоганною якістю відрізняються мідні суміші з додаванням кадмію.

Найбільш відомі сполуки срібла: 84% дорогоцінного металу і 12 частин міді червоною, таким чином, виходить сплав 84. Вища проба срібла виходить за допомогою 95% чистого дорогоцінного металу і 1% міді. Широке різноманітність металів допомагає створити міцні, довговічні і надзвичайно гарні прикраси. Срібні вироби відрізняються практичністю. Даний матеріал може використовуватися в багатьох сферах промисловості. Золоті речі вимагають більш частого, досконального догляду.

Схожі статті: