Основні характеристики і сфери використання срібла

Незважаючи на те, що сьогодні ювелірні магазини переповнені срібними прикрасами, цей метал залишається одним з найбільш рідкісних. У природному середовищі, у вигляді самородків, срібло знайти набагато важче, ніж золото, мідь або навіть платину. З моменту виявлення даного металу воно було вилучено з надр землі у величезній кількості. Згідно з підрахунками офіційно було отримано понад півмільйона тонн дорогоцінного металу.Самородки серебра

З кожним роком його запаси стають все менше, і, отже, вартість виробів з цього металу зростає. Ось чому інвестиції в нього на сьогоднішній день є одним з найбільш вигідних можливостей збереження і навіть примноження своїх фінансових коштів. А поєднання цього металу з золотом і емаллю і коштовним камінням, такими як перли, нефрит, агат, корал, аметист і навіть смарагд, буде коштувати ще дорожче.

Головні характеристики срібних самородків

даний дорогоцінний метал має ряд корисних властивостей, найбільш важливими з яких є:

  1. Серебряные монеты Простота обробки - за цим показником даний благородний метал поступається металів золотим.
  2. Пластичність і податливість, в зв'язку з чим метал можна легко підробити.
  3. Опір при контакті з повітрям і вологому середовищі - і поетів ому якості і фізичні властивості даного металу не змінюються протягом тривалого часу.
  4. Висока електро - і теплопровідність.
  5. Здатність пригнічувати шкідливі мікроорганізми - метал має відмінні антибактеріальні здібності.

Всі описані вище особливості благородного металу сприяли тому, що він знайшов широкий спектр застосування.

Так, наприклад, цей дорогоцінний метал використовується для того, щоб створювати контакти реле, а також деталі для інших електротехнічних механізмів .

З нього карбують монети, їм покривають дзеркала, так як біле срібло має дуже високі відображають здатності. Використовується цей метал і в медицині для дезінфікуючих засобів. Ну і звичайно ж, не можна не відзначити того, що він отримав широке розповсюдження по світу завдяки тому, що використовується в ювелірній справі.

Історія та характеристика видобутку металу срібла | || 111

Во время серии раскопок, которые были проведены в Египте, археологи обнаружили некоторые драгоценности (украшения), предположительно датируемые промежутком от 50 до 20 вв. до н.э.

Обнаружение клада с серебряными изделиями и украшениями В ті часи це був дуже рідкісний коштовний метал, який цінувався більше, ніж здобуте золото. Вважається, що стародавні єгиптяни отримували цей метал як імпорт з Сирії. Таким чином, одним з перших держав, якому вдалося виявити і визначити дорогоцінні якості даного металу, є Сирія.

Пізніше пункти видобутку його поширилися в шахти, розташовані в Греції, а з IV ст. н.е. лідером у видобутку і виробництві цього металу є Іспанія. До 13 в. дана галузь все більше і більше поширюється на європейському континенті, в той час як природні запаси і поклади срібних руд поступово виснажуються. У XV-XVI ст. відзначається апофеоз даного процесу.

Найбільший із стародавніх покладів даного дорогоцінного металу був виявлений в Норвегії в 1623 р Потім вже були відкриті багатющі срібні родовища в Північній і Південній Америці. При цьому до середини 20 ст. одним з найбагатших джерел видобутку срібних самородків стала Мексика. Тут в цей період було вироблено понад 200 тонн металу, що склало третину від усього світового видобутку цього металу.

Використання срібних частинок в стоматології

Данный металл может вступать в реакцию с ртутью при комнатной температуре. Эту его способность используют для того, чтобы сделать амальгамы, которые широко используются для создания зубных пломб. Чтобы произвести данные составы, смесь серебряного порошка и других металлов, таких как олово и золото, смешивают с ртутью, чтобы сделать пасту, которая может быть адаптирована к форме ротовой полости. Зубная амальгама достигает первоначальной твердости в течение нескольких минут.

Срібні іони в фотографії і електроніці

Серебряный провод Дані сфери використовували 30,98% від усієї кількості металу, споживаного в 1998 р в формі нітрату і галогенідів срібла металу. У 2001 р 23,47% було використано для фотографії, в той час як 20,03% - в процесі виготовлення ювелірних виробів, 38,51% - для промислового використання і тільки 3,5% для монет і медалей.

Використання його в фотографії закінчилося досить швидко в зв'язку з тим, що вага срібла в даній сфері почав зменшуватися через низький попит на кольорову плівку. Це сталося після того, як з'явилися цифрові технології.

З 2007 р з 907 млн ​​унцій всього 117 600 тис. Унцій були поглинені фотографічним сектором, близько 50% від тієї суми, що використовувалася в фотографії в 1998 році. До 2010 р поставки срібних самородків збільшилися приблизно на 10% до 1056800 тис. Унцій, з яких 72700000 були використані в фотографічному секторі.

Деякі електричні та електронні вироби використовували цей метал для чудовою провідності. Підвищеними характеристиками провідності також скористалися в РФ інженерії.

Межблочные кабели из серебра В якості додаткового прикладу може бути приведено створення друкованих схем і антен, які можуть бути зроблені з використанням срібної фарби. У комп'ютерних клавіатурах теж використовуються срібні електричні контакти.

Деякі виробники випускають з'єднувальні аудіокабелі, дроти акустичних систем і мережевих кабелів, використовуючи срібні провідники, які мають на 6% вищу провідність, ніж звичайні мідні провідники, хоча і стоять вони набагато більше.

Невеликі пристрої, такі як слухові апарати і годинник, зазвичай використовують срібні батареї. Завдяки цьому спостерігається їх довга експлуатація. Ще один варіант використання металу представлений Високоємкий срібно-цинковими і срібно-кадмієвих акумуляторами.

Дзеркала та оптика

Дзеркала, які повинні мати чудову відбивну здатність для видимого світла, як правило, зроблені з використанням даного металу в якості відображає матеріалу. Це здійснюється в процесі, званому сріблення, хоча основа дзеркал в більшості своїй складається з алюмінію.

Серебряное зеркало в спальне За допомогою процесу, званого розпиленням, метал поряд з іншими оптично прозорими шарами наноситься на скло, створюючи покриття з низьким коефіцієнтом випромінювання, яке використовується в високопродуктивних склопакетах.

Кількість металу, використовуваного в даному продукті, невелика, тому що шар його наноситься товщиною всього 10-15 нанометрів. Проте щорічно сріблом покриваються скла у всьому світі загальною площею понад 100 м², що призводить до споживання близько 10 м³ срібних самородків в рік.

Рідко використовується цей метал в якості рефлектора в дзеркалах телескопа, де алюміній зазвичай краще , оскільки це дешевше. Крім цього алюмінієві дзеркала менш сприйнятливі до потускнению і корозії.

Срібні частки в біології та медицині

Цей метал використовується в біології для того, щоб збільшити контраст і видимість клітин і органел в мікроскопії. Камілло Гольджі використовував срібні плями при вивченні клітин нервової системи і створення апарату Гольджі.

Медичне застосування його передбачає включення срібних елементів в перев'язки і використання їх в якості покриття антибіотиків в медичних пристроях. Пов'язки, що містять срібний сульфадіазин або срібні наноматеріали, можуть бути використані для лікування зовнішніх інфекцій. Також іони даного металу використовуються в деяких медичних приладах і інструментах, таких як сечові катетери та ендотрахеальні дихальні. Цей метал є біологічно активним і при достатній кількості здатне легко вбити бактерії в лабораторних умовах.

Схожі статті: | || 182