Плавлення і надання форми сріблу в домашніх умовах

насправді існує багато причин, через які люди бажають переплавити срібло в домашніх умовах.

serebro

По-перше, срібло, що містить в собі найменше олічество домішок і металів, коштує дорожче. Так що, якщо у вас в будинку є кілька речей з невикористаного низькопробного срібла, то ви зможете переплавити їх в злиток, який буде мати пристойну ціну. По-друге, є чимало людей, які в домашніх умовах переплавляють срібні прикраси, що вийшли з моди. Це дуже гарна ідея! ви не станете витрачати гроші на дорогі вироби, а зробите свої оригінальні і за низькою ціною.

Більшість виробів зі срібла має тендітну структуру, що говорить про високий вміст в сплаві домішок (сурми, цинку, олова, сірки і інших), тому попередньо необхідно провести очищення срібла від непотрібних хімічних сполук.

Очищення срібла від сплавів

Очистка серебра с применением селитры

serebro1

Один з поширених способів очищення срібла - переплавлення із застосуванням селітри. Для цього досвіду вам знадобиться тигель - посудина, які застосовується для нагрівання, варіння і плавки різних металів. У тигель поміщається срібний виріб, до якого додається бура, селітра і сода. На початку плавлення утворюється маса активно вирує через дії селітри (виділяється газ). Після того, як склад, що «втихомирився», з горна можна виймати тигель. То який же ефект використовувані речовини надають на хід хімічної реакції? Справа в тому, що селітра здатна окислювати неблагородні метали, що входять до складу срібла, а сода з бурою при розплавленні можуть розчиняти оксиди металів, тим самим очищаючи металеву поверхню. В результаті хімічних перетворень утворюється шлак в рідкому агрегатному стані.

Використовуючи даний метод відчистити срібла від непотрібних домішок, ви зможете зменшити процентне співвідношення міді в розплаві. Тигель охолоджують, а потім розбивають. На його дні ви можете побачити злиток срібла, над поверхнею якого буде розташований шлак, видалити який слід за допомогою молотка. Тільки потрібно пам'ятати, якщо в сріблі містилося досить велика кількість металів і домішок, то і маса використовуваних речовин (селітра, сода, бура) повинна бути більше.

Якщо в запасі є зовсім небагато срібла, то очищають його на глині. Для цього беруть шматок липового вугілля з поглибленням, яке змащують глиною і сушать. Потім на глину кладуть срібло з бурою і за допомогою паяльника проводять чистку. До розплавленого срібла додають селітру.

http: //youtu.be/srrc_UwvHMk

Очищення срібла із застосуванням свинцю

Из-за свой кропотливости менее распространен и другой способ очистки с применением свинца. Для этого в тигель кладут серебро, которое сверху засыпается бурой. Тигель ставят в расплавленный горн. Если серебро расплавилось, к нему добавляют свинец. Получившуюся массу перемешивают, а после полного расплавления очищают в емкостях с костяной золой.

Виготовлення форми для майбутнього виробу

forma

Для того щоб приготувати форму для майбутнього виробу, вам необхідно взяти кварцовий пісок і гіпс в співвідношенні 7: 1. Ретельно розмішати суміш розводять водою і заливають в ємність, в кутах якої повинні бути розташовані гвоздики. Це і буде макетом майбутнього виробу, який і потрібно змастити мильним розчином і наполовину занурити в гіпсовий склад. Після повного висихання масу змащують маслом. Те ж саме проробляється і з другою частиною ємності, яка повинна бути зроблена заздалегідь. В кінцевому підсумку у вас повинно вийти дві частини саморобної форми, яку потрібно позбавити від масла, міцно скріпити і зв'язати.

Але до вливання розплаву в форму потрібно виконати невеликий отвір діаметром 5 мм для вливання розплавленого металу. Необхідно прогріти метал в тиглі за допомогою пальника. У форму потрібно вставити трубку, через яку дуже швидко треба влити метал. Після, отвір кришечкою з ватою. Не лякайтеся, що вата загориться, так як тиск піде в форму, а воно необхідне для додання в кінцевому підсумку твердості сріблу.

Прилад для плавки срібла в домашніх умовах | || 131

Для плавления серебра дома вы сможете сделать плавильное устройство, основным элементом которого станет трансформатор.

plavka-serebrya Він повинен бути потужним і здатним нагрівати вуглеграфітових порошок до 3000 градусів за Цельсієм. Це важливо, тому що саме срібло починає плавиться тільки при температурі понад 960 градусів за Цельсієм.

Для початку вас слід зібрати коробку для електроплавильної печі в домашніх умови (приблизний розмір - 10x7x5 см) з азбесту, але так як він в наш час є великою рідкістю, то ви можете використовувати і цементні плити. З боків вийшла коробку необхідно пов'язати м'яким дротом. Потім в щітках електромотора потрібно просвердлити по два отвори діаметром 5-6 мм, а електроди з щіток електромотора прикріпити по торцях коробки. По краях печі також використовуєте слюду, вона буде футерувального шаром. У кожен електрод проводиться багатожильний мідний проводок, який прикріплюється цвяхами для надійності. Вуглеграфітові порошок насипається в коробку.

Перед роботою електропіч ставлять на ізольовану поверхню, в якості якої можна використовувати цеглу. За допомогою мідних дротів підключіть піч до трансформатора. Перед плавлення печі необхідно прогрітися протягом 5-7 хвилин. Саме срібний виріб разом з вуглеграфітові порошком помістіть в ампулу зі скла від ліки. Після того, як срібло розплавиться, потрібно від'єднати від трансформатора електропіч. Срібло вийде у вигляді кульок, які в подальшому необхідно відчистити від скла.

http: //youtu.be/9js841O6xA8

Пам'ятайте, що такі роботи здійснюються з великою обережністю, і, звичайно , електропіч не потрібно залишати без нагляду. Так що до плавлення срібла потрібно підходити з відповідальністю.

Схожі статті: