Хімічні особливості колоїдного срібла

Колоїдним сріблом називають рідкий розчин, що містить в собі мікроскопічні частинки срібла. Високодисперсні системи з дисперсійним рідким середовищем і є колоїдні системи. Дисперсні частинки, оточені сольватной оболонкою молекул (іонів), в дисперсійному середовищі називаються мицеллами. Вони вільно і самостійно беруть участь в броунівському русі і рівномірно заповнюють собою весь обсяг дисперсійного середовища (в даному випадку таким середовищем є очищена вода). У більш широкому комерційному аспекті колоїдне срібло розглядають як суміш продуктів, що містять певну концентрацію іонного срібла, срібні колоїди, препарати на основі іонів срібла або комплекси білків, розчинених в очищеній воді. Срібло колоїдне має концентрацію 30 частин на 1 млн частин води або трохи менше. Як правило, воно проводиться в процесі електролізу, в той час як колоїдне срібло з високою концентрацією (50 частин на 1 млн), як правило, вже є сполуки, в яких частинки срібла пов'язані з білком.

Коллоидное серебро в медицине

Історична довідка

Такий дорогоцінний метал, як срібло, споконвіку використовували в різних практичних цілях. В історії медицини навіть немає точних даних про те, коли ж вперше даний метал був застосований в медичних цілях. Срібні чаші і глеки для зберігання і транспортування води були знайдені в царських похованнях, зроблених ще в IV ст. до н. е. Їх використання пояснювалося тим, що сріблу приписувалися антисептичні властивості, завдяки яким, на думку жителів Стародавнього Єгипту, навіть отрута, поміщений в срібний посудину, втрачав свої властивості.

На початку 1990-х рр. срібло отримало схвалення фахівців і стало офіційно вважатися антимікробну і антибактеріальну металом.

Коллоидное серебро как лекарство Що стосується колоїдного срібла, то воно використовувалося до 1938 р як дезінфікуючий засіб. Лікарі використовували його як ліки для зняття запалення з очей, для лікування різного роду інфекцій. Іноді він знаходив застосування для зняття симптомів внутрішніх захворювань, таких як застуда, тропічні виразки, епілепсія і навіть гонорея.

Однак, незважаючи на такі свідчення, використання колоїдного срібла в початку 1940 р різко скоротилося, що пояснювалося введенням в лікарську практику нових препаратів - антибіотиків.

Деякі препарати, що містять срібло, як і раніше доступні і в наші дні, але їх список постійно скорочується через низьку ефективність і ризику передозування срібла, яке потрапляє всередину організму разом з ліками.

Хімічні особливості срібла

Лечение коллоидным серебром Стівен Барретт, який займається тим, що стежить за захистом прав споживачів, спостерігає за медичною етикою і приділяє підвищену увагу науковому скептицизму, в своїй статті, присвяченій дослідженню колоїдного срібла, прийшов до деяких висновків. Наприклад, він вказує, що в реальності катастрофічно не вистачає даних, прямо вказують на терапевтичний ефект при лікуванні хворих колоїдним сріблом.

Більш того, в цьому випадку підвищується ризик бути отруєним металом, який при передозуванні має токсичний ефект. Тому його призначення не може бути оцінений на одному рівні з використанням звичайних, звичних для нас антибіотиків.

І найголовнішим висновком роботи Барретта стало те, що він закликав строго контролювати незаконне розповсюдження даних продуктів, що містять настільки важкий метал .

Срібло має строго певні обсяги вмісту в питній воді. Згідно з існуючим законодавством нітрат срібла є речовиною з високим ступенем ризику отруєння. Тому санітарно-епідеміологічними службами нагляду були офіційно затверджені стандарти вмісту цієї речовини в питній воді: до 0,05 мг на 1 л води.

Химический состав серебра За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щоб гарантовано вбити деякі бактерії, що живуть у воді, концентрація іонів срібла в ній повинна бути більше 150 мг / л, при цьому допустима концентрація його в літрі води для людини дорівнює 50 мг. При низьких концентраціях металу бактерії не вбиваються і можливо лише зменшення швидкості їх розмноження. Після того як дію срібних іонів закінчиться, зростання і розмноження бактерій відновляться до норми.

Більш того, є помилкова думка, що іони цього металу діють на всі бактерії. Це міф, так як багато мікроорганізмів, наприклад спороутворюючі бактерії сибірської виразки і інших найпростіших вірусів, стійкі до його дії.

Біохімічні і молекулярні особливості антибактеріальної активності срібла і її продукції є досить складним, суперечливим і не зовсім зрозумілим явищем , яке вимагає подальшого глибокого вивчення. Антимікробну активність срібних розчинів пояснюють їх каталітичними діями і біохімією срібла, здатної впливати на бактеріальні та вірусні ферменти, такі як кисневий метаболізм, білки і мембранні структури.

Коллоидное срібло в сучасному лікуванні

Коллоидное серебро полезно для организма Довгострокове надмірне споживання цього металу, наприклад, протягом 10-річного періоду призводить до певних захворювань в організмі людини. Наприклад, до аргірії - отруєння сріблом. І справедливості заради треба сказати, що хвороба ця не загрожує життю, проте купується разом з нею блакитно-сірий колір шкіри навряд чи кого-то буде радувати. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, аргирия може бути викликана накопиченням в організмі людини в середньому 1 унції срібла. А прийняття за один раз нітрату срібла в розмірі 10 гр розцінюється ВООЗ як смертельна доза.

Ляпіс називають найтоксичнішою препаратом, що містить у собі іони цього металу. У той час як металеве срібло у вигляді металевої маси практично нешкідливий. Помірний розчин солей срібла відрізняється низькою токсичністю, проте вони абсолютно неактивні в плані антибактеріальної активності.

Коллоидное серебро в современном лечении Серед офіційних джерел фармацевтичних препаратів, що випускаються на території США, колоїдне срібло не призначається для офіційного ліцензованого використання. Але на початку 1990-х рр. деякі невеликі компанії все-таки відновили схему виробництва колоїдного срібла, і тепер ці препарати використовуються там в якості біологічно активних добавок. Вони не вимагають схвалення з боку Державного департаменту охорони здоров'я безпеки продуктів харчування і медикаментів США (FDA).

у відповідь на це FDA опублікували документи, в яких було кілька попереджень, спрямованих споживачам, з іменами постачальників небезпечних продуктів. Ці заяви були підтверджені в 1999 р в спеціально виданому циркулярі про небезпеку продуктів, що містять в собі срібло. Тут же були наведені факти, що вказують на те, що заяви комерційних фірм про безпеку даних БАДів були помилковими. В основному вони заявляли, що містять колоїдне срібло добавки можуть бути використані як природний антибіотик для лікування таких небезпечних захворювань, як рак, СНІД, туберкульоз і т.д.

З 1990 р в галузі альтернативної медицини відзначали відродження в використанні колоїдного срібла як засобу для лікування багатьох захворювань. Однак проводяться в лабораторних умовах дослідження призводять до вельми суперечливих результатів. Деякі з яких показують, що його антимікробний вплив не є значним. У той же самий час інші дослідження показують, що розчин 5 частин металу на 30 частин води ефективний проти кишкової палички і стафілокока. Це очевидне протиріччя пов'язано з розміром частинок, що входять в колоїдне срібло. Чим він менше, тим помітніше антимікробний ефект.

Схожі статті: