срібло 925 проби

Срібло і історія

925 проба, ще звана «стерлінг», - це сплав 925 частин срібла з 75 частинами легирующего металу (традиційно в цій іпостасі береться мідь). Це означає, що в такому сплаві міститься 92,5% срібла.

Набор из серебра 925 пробы

Срібло в чистому вигляді дуже пластично, вироби з нього мають високу м'якістю, тому цей дорогоцінний метал необхідно посилити, вводячи в його склад інші метали. Завдяки тому що іони міді відмінно вбудовуються в кристалічну решітку срібла, використовують саме її. Чим вище концентрація срібла в сплаві, тим вище проба. Сплав срібла 925 проби може мати характерний рожевий відтінок, який можна пояснити входженням міді до складу сплаву, але така думка є хибною. Відтінок рожевого природний для сульфідної плівки, що утворюється на поверхні срібних виробів при взаємодії цього металу зі слідами сірководню в повітрі. Підвищена вологість прискорює процес, і виріб може потьмяніти, а після і почорніти.

Кристаллы серебра За найпоширенішою версією, назва сплаву «стерлінг» має англійське коріння і означає дослівно «східні землі», оскільки монетами з срібла такої якості розплачувалася за товари, що поставляються Німеччина. Пізніше срібні монети зміцнилися і в самій Англії, ставши національною валютою. 240 таких монет були вагою рівно 1 фунт, звідси пішла назва «фунт стерлінгів».

Срібло «Ag» (за класифікацією Менделєєва) - елемент 11 групи 5 періоду з номером 47, має питому вагу 10,5 г / куб. см, пластичний, ковкий. Походження назви відбувається спочатку від слів «білий», «блискучий». Його довга історія пов'язана з тим, що срібло знаходиться в природі, через високу хімічну активність, в значно меншій кількості, ніж золото, у вигляді самородків, тому видобуток срібла відома з давніх-давен. Неодноразово в історії добувалися самородки вагою 20 т. Використовується срібло для виготовлення посуду, прикрас і монет.

Срібло - другий за затребуваністю благородний метал в світі. Для створення предметів ювелірного мистецтва користуються сріблом вищої проби (срібло 925), тоді як столове срібло роблять з низькопробного сировини (дізнатися пробу можна на спеціальній маркіровці на виробі). До того ж популярність срібла пояснюється тим, що прикраси з цього металу - найдемократичніші в світі. Якщо золото може носити не кожен, то срібні прикраси підходять практично всім. Завдяки найвищій електропровідності серед металів при кімнатній температурі, має широке поширення в електроніці, а по причині дезінфікуючих властивостей - і в медицині. Але в 2008 році було доведено, що мінімальна концентрація срібла у воді, необхідна для знищення бактерій, занадто велика і небезпечна для здоров'я людини.

Кольцо 925 пробы с бриллиантом Також срібло має вагу в релігійних навчаннях і культах, в тому числі з-за свого кольору, що асоціюється з місяцем. Входить до переліку «благородних» металів, що не окислюється і не розчиняється в кислотах, байдуже ставиться до присутності лугів. Слабке місце цього металу - здатність вступати в реакцію з сіркою і окислюватися, від чого його поверхню темніє. Для боротьби з корозією вироби зі срібла іноді покривають родієм або лаком, але в основному захисне покриття відсутній, тому за срібними предметами необхідний регулярний догляд.

Срібло 925 проби має показник світловідбивання, близький до 100%, тому є найбільш вигідним матеріалом для ювелірних виробів з діамантами, так як білий колір прикраси дозволяє блиску діаманта висловитися в повній мірі. За срібними предметами з дорогоцінними каменями, особливо з діамантами, потрібен постійний догляд, так як срібло з часом темніє, що негативно позначається на красі каменів.

Чистка срібла 104

Чистка серебра фланелевой тканьюПрофилактика потускнения серебряных изделий заключается в ежемесячной протирке изделия фланелевой, замшевой тканью или войлоком. Використання абразивних матеріалів строго не рекомендується, тому що вони можуть пошкодити поверхню металу, і в подальшому його чистка буде можлива тільки поліруванням, часто виключно в ювелірних майстерень. Для цього срібний виріб попередньо замочується в мильній воді, ретельно полоскати, висушується, а потім полірується фланеллю або замшею. Слід вибирати для чищення неметаллическую посуд. Також для срібла розроблені спеціалізовані засоби для чищення, придбати які можна в ювелірних магазинах.

Крім чистки виробів зі срібла спеціальними засобами, існує також кілька альтернативних способів чищення. Перед чищенням будь-яким з них слід потримати виріб в мильній воді і добре прополоскати. Розглянемо кілька способів, як чистити срібло 925 проби.

Чистка содою

Чистка серебра содовым раствором Потрібно зробити розчин в пропорції 50 г соди на 1 л гарячої води. Необхідно акуратно протирати змоченою в розчині фланеллю поверхню срібного предмета. Якщо забруднення дуже сильне (почорніння), слід зробити кашоподібний розчин соди у воді, причому води потрібно зовсім небагато. Отримана маса обережно наноситься на поверхню і легко полірується, щоб уникнути появи подряпин.

Чистка нашатирним спиртом

Раствор нашатырного спирта с водой Нашатирний спирт і крейда змішуються до утворення густої каші , наносяться на предмет і залишаються до висихання. Після того як суміш повністю висохла, виріб необхідно ретельно вимити і витерти. У цього способу є альтернативний варіант. Нашатирний спирт розчиняється в воді в співвідношенні 1:10. Потьмянілу срібний виріб поміщається в розчин на 15-20 хвилин, після чого його потрібно сполоснути водою і витерти м'якою фланелевою тканиною.

Чистка перекисом водню

Перекись водорода очень хорошо справляется с чисткой золотых и серебряных украшений высшей пробы, но следует помнить, что она хорошо реагирует с другими металлами. Поэтому, если вы не знаете пробу сплава или не уверены в легирующей добавке в вашем изделии, не используйте этот способ, иначе вы можете получить обратный эффект.

Срібло 925 з дорогоцінними каменями і перлами вимагає особливої ​​уваги. Для чищення прикрас з дорогоцінними каменями потрібно намагатися використовувати тільки спеціальні засоби для чищення. Якщо такої можливості немає, то можна використовувати розчин нашатирного спирту у воді в пропорції 6 крапель спирту на 1 склянку води. У тому випадку коли предмет інкрустований перлами, краще частіше полоскати його в мильному розчині. Після полоскання виріб загортається в м'яку тканину з льону, в яку потрібно додати 1 чайну ложку солі, і знову полощеться під проточною водою, поки не вимиється вся сіль. Ні в якому разі не можна чистити такі вироби нашатирним спиртом, він негативно впливає на колір перлів.

Схожі статті: