значення срібла в світі

Срібло - другий за рахунком метал (після золота), який використовують для фінансових операцій в банківській справі. Його зберігають і продають як на первинному ринку (у вигляді злитків по 1, 2, 5, 10, 25, 50 г і так далі або в вигляді подарункових монет), так і на вторинному ринку (прийом брухту, ломбарди).

Серебряный кристалл

Крім використання в банківській справі,

срібло користується попитом в ювелірних прикрасах.

Кільця, ланцюжки, підвіски, сережки - перераховувати можна мало не нескінченно. Причому перші ювелірні вироби, зроблені з цього металу, датуються 5000-4500 рр. до нашої ери і були зроблені в Єгипті. Цьому сприяла легкість в плавленні і тонкій обробці металу.

Не варто також забувати про антикваріат, починаючи від столових приладів і кухонного начиння часів XVII-XIX і закінчуючи тими ж ювелірними прикрасами, які «прожили» кілька поколінь їхніх господарів і переходили з покоління в покоління. В епоху Ренесансу обробкою срібла і подальшим створенням, декоруванням, інкрустацією і кінцевим збутом ювелірних виробів займалися шановні ювеліри. Їх знання передавалися від покоління до покоління, а досвід напрацьовувався роками. Але старання умільців поверталася сторицею. Ювеліри не тільки винагороджувалися фінансово, а й ставали відомими в «вищих колах» завдяки їх знайомствам з буржуазією.

Серебряный сервиз Якщо вам терміново потрібні гроші, але у вас немає дорогоцінної статуетки, яка дісталася вам від бабусі, не біда. Практично у всіх містах є ломбарди, які беруть дорогоцінні метали (і в деякому випадку побутову техніку, але це вже інша історія), в тому числі і срібні вироби. У ломбардах ви можете закласти ювелірну прикрасу або столові вироби зі срібла на певний термін і потім їх викупити. Або ж просто здати вироби на брухт. Ясна річ, що ціну ви там отримаєте не таку велику, як вони насправді коштують, але це допоможе вам впоратися з фінансовими проблемами. Наприклад, в Україні за 1 г срібла 925-ї проби дають в середньому близько 6 гривень (і то за умови продажу не менше 5 г). А вироби ювелірні магазини продають за ціною від 45 гривень за 1 м Також при деяких умовах прикраси, срібні або золоті, можуть коштувати однаково. Але це за умови майстерні роботи і відомих брендів.

Срібло і його властивості

Досліджуючи фізичні властивості даного металу, видно, що він м'який і буквально дряпається нігтем. Для поліпшення міцності його сплавляють з іншими металами. Найчастіше це мідь, але буває і нікель, цинк, родій. Причому чим більше добавок, тим більше міцність, але менше якість.

Серебряный слиток Проба - відношення металів в сплаві. Воно розраховується як процентне відношення маси основного металу до загальної маси, помножене на 10. Наприклад, срібло 925 другої спроби містить 92,5% срібла і 7,5% добавок (в ювелірній справі використовується сплав міді). У міжнародній системі наступні проби срібла: 750, 800, 875, 916, 925, 960.

Сплави 960, 925, 916 проби використовуються найчастіше в ювелірних виробах. Причому чим вища проба, тим складніші, «філігранні» вироби роблять. Це пов'язано з піддатливістю чистого срібла і його високою відбивною здатністю. Їх можна назвати 1 сортом металу.

Сплави 875, 800 використовують в точної, прецизійної радіотехніці. Це обумовлено тим, що срібло має відмінну електропровідність і малі втрати в переданих сигналах. Ще цей сплав додають в припої ПСР (припої срібні).

Сплави 750, мають жовтуватий відтінок через наявність великої кількості міді, використовують у виробництві столових приладів і кухонного начиння. Однак його теж можуть використовувати для виробництва прикраси, срібні вироби низької якості (бутафорія).

Спираючись на хімічні властивості срібла, можна побачити, що срібло не вступає в реакції з багатьма органічними кислотами, розчиняється тільки в азотної і концентрованої сірчаної кислотах. Але також срібло взаємодіє з галогенами (хлор, бром, йод) і сірководнем повітря. Відбираючи у останнього сірку, срібло перетворюється в сульфід срібла Ag2S, покриваючи виріб в чорний колір.

Проблему потемніння срібла можна вирішити двома способами: профілактикою і очищенням вже потемнілих виробів.

Профілактика

Профілактика полягає в тому, що срібло гальванически покривають тонким шаром білого родію, який не реагує з сіркою. | || 122

Но если серебро уже потемнело, то вот рекомендации, как их можно почистить.

Очищення

Необхідно в киплячу вод на 1 частину харчової фольги і додати 1 частина харчової соди. Прокип'ятити протягом 5-10 хвилин. Кинути прикраси, срібні частини будуть пінитися. Промити в проточній воді протягом 1 хвилини, щоб вимити залишки абразиву. Прикраса буде значно світліше.

Але є одне застереження. Якщо прикраса філігранне або з каменями, то краще звернутися в ювелірну майстерню. Цим ви зможете убезпечити свої прикраси від пошкоджень.

Банківська справа та інвестиції

Як ви бачите на графіку нижче, поточнацена серебра весь час скаче вгору-вниз. Цим можна скористатися для «швидких інвестицій». Якщо підловити момент, то можна придбати срібло за низькою ціною, а потім продати за вищою.

Однак, подивившись на графік цін на срібло за 6 років, можна помітити, що ціна весь час підвищується. Якщо вкласти частину активів в срібло на кілька років, то потім воно окупить інфляцію грошових коштів і буде приносити невеликий прибуток в «тривалих інвестиціях».

Видобуток срібла: Україна і світ

станом на 2013 рік, весь світ добув близько 30000 тонн цього благородного металу. Лідером видобутку є Південна Америка (Перу, Мексика), Китай, США. Срібло в Україні практично не видобувається з однієї простої причини: кількість видобутої руди не окупається, процес трудомісткий і дорогий. Тому срібло Україна купує, а не видобуває своїми силами. Вартість - 640000 $ за 1 тонну. Ціни, звичайно, величезні, але Україні не потрібна така кількість срібла.

В основному срібло на Україні використовує для створення ювелірних виробів. Ювелірні магазини по всій Україні займаються продажем коштовностей з благородних металів. Однак заводи закуповують срібло для виробництва надточних радіоелементів. Такі елементи використовуються для військової техніки. Так що варто сказати, що срібло на Україні купують для захисту свій Батьківщини

Таким чином, срібло має велике значення як в культурному, так і в фінансовому плані.

| || 163
Схожі статті: