Формування ціни на срібло

срібло в загальних рисах

срібло - один з благородних металів, який застосовується в різних видах виробів ювелірного і промислово-побутового характеру.

Слиток из серебра

Воно має унікальними хімічними і, фізичними і медичними особливостями, які роблять його незамінним практично в усіх галузях людського життя.

Останнім часом срібло стабільно падало в ціні, але дослідження передрікають новий підйом надзвичайної сили, тому що обсяги цього металу скорочуються, а нові родовища знаходяться вкрай рідко. У 2013 році відбувалися небувалі скачки цін на всі дорогоцінні метали. Так, на початку ціни на срібло піднялися на 50%, а вже ближче до середини почали зупиняти свій стрибок. В кінці року падіння досягло такої швидкості, що зупинити її стало дуже непростою справою, і вартість впала до позначки серпня 2010 року

Основи формування вартості на біржі

Формування ціни відбувається за кількома показниками, і завжди приблизно однаково в усіх кінцях світу, крім особливо великих постачальників на зразок Індії (дешева робоча сила і найбільші поклади). Існують кілька аспектів, на які звертається увага при встановленні ціни за унцію срібла, тоді як встановлюється вона у всьому світі виключно в Лондоні.

Серебрянное кольцо

  1. Трудовитрати. Тут йдуть не лише людино-години, а й всі додаткові витрати, що стосуються витратних матеріалів для техніки. Таким чином, чим буде вище ціна на паливо, їжа в місцевості видобутку, проживання та багато іншого, тим буде вище базовий показник.
  2. Податкова система і можливості приватних компаній - в кожній державі ця схема істотно відрізняється. І якщо в одній країні добувач платить лише податки за те, що видобуває і продає сировину, то в інший все здобуте він зобов'язаний передати в руки державі і за це отримати належні відсотки. Нерідко цей аспект є вирішальним при видобутку корисних копалин, тому що сама по собі видобуток дуже витратна фінансово, так потім ще й не всі гроші можна отримати на руки. Природно досвідчених видобувачів це не злякає, і вони просто трохи адаптують технологію видобутку, але новачків без фінансової бази цей аспект може здорово підкосити.
  3. Штучний демпінг цін. Незважаючи на те, що Лондон на біржі встановлює офіційні ціна за 1 унцію срібла - нерідко під час торгів ця ціна знижується, а в країнах, де немає жорсткого контролю з боку держави (де ресурси не здаються в казну, а лише сплачується за них податок) можливості для демпінгу необмежені.
  4. Політична обстановка в тій чи іншій країні, яка займається видобутком дорогоцінних металів. Тут вже не важливо буде це срібло, золото, платина, кобальт або щось інше, тому що всі дорогоцінні метали пов'язані між собою і, як тільки починається зниження одного, біржові брокери вже можуть приблизно визначити, на скільки зміниться ціна за 1 унції іншого. В даному випадку навіть Лондон буде безсилий, тому що це єдиний процес, який неможливо контролювати, але можна лише передбачити.

Додаткові аспекти

Є 4 види валюти, яка завжди в ціні і ніколи не вийде з обороту - це срібло, золото, діаманти і руки професіоналів. Але якщо остання нічим не вимірюється і належить лише одній людині, то перші 3 цілком вимірюються і сказати, скільки коштує, може кожен.

При падінні цін на одну з них на біржі деякі новачки тут же намагаються збути все, що у них є, чим неодмінно користуються досвідчені люди, і скуповують. Унція дорогоцінних металів завжди буде мати ціну, яка нестабільно зростає в ціні. Росте вона завжди, навіть якщо таке зростання часом супроводжується падіннями. Жодна провідна країна світу не дасть впасти унції металу на біржі нижче точки неповернення, тому що все зберігають свій запас саме в злитках.

Схожі статті :