срібло : динаміка цін

Коротко про дорогоцінному металі

Срібло - благородний метал, відомий ще з найдавніших часів. Раніше срібло, так само як і золото, можна було досить часто зустріти в самородному вигляді, тим самим виключивши необхідність виплавляти його з руд. Благородний метал і його сполуки в Середні століття був улюбленим матеріалом в алхімії. Починаючи з середини XIII століття, стає дуже популярна посуд, виготовлений зі срібла. Більш того, вже багато століть дорогоцінний метал використовується в карбування срібних монет. В даний час людство досить широко і успішно навчилося застосовувати срібло в різних областях: в хімічній і харчовій промисловості, медицині, оптиці, електроніці, в ювелірній справі і т. Д. По універсальності і різноманітності застосування срібло далеко попереду свого найближчого конкурента - золота. | || 86

Слитки серебра

Рынок серебра, как и рынок золота, платины или палладия, представляет собой торгово-финансовый центр, где с этими активами совершаются различные коммерческие и имущественные сделки.

Крім цього, ринок дорогоцінних металів егуліруется спеціальними банками і біржами. Курс цін на срібло, як і на інші благородні метали, відображає забезпеченість верств населення, регулюючу попит на ювелірну промисловість, а також ситуацію в реальному секторі економіки, т. К. Ринок дорогоцінних металів часто використовується в промисловому виробництві. Як відомо, цей благородний метал, як і золото, досить широко застосовують у виробництві ювелірних прикрас, коштовностей і монет, у тому числі і інвестиційних.

Динаміка цін в останні роки

Браслет из серебра Курс срібла за 2011 рік відзначився ціновим максимумом за останні роки, де середньорічна вартість унції | || 98 составила 35,12 доллара. Так, например, в конце апреля стоимость тройской унции достигла своего максимального годового значения — 47,3575 долларов/унцию. Это было связано с высокой активностью инвесторов и общей нестабильностью экономики в 2011 году. Причем общемировая совокупность инвестиций в серебро, в том числе и чистые инвестиции (слитки из серебра, монеты и медали) в том же 2011 году достиг рекордных отметок — 282,2 млн/унция.

Після цих вражаючих показників, відбулися серйозні зміни і котирування на срібло стали повільно, але вірно, повзти вниз. Так, вже в 2012 році середньорічна вартість прийшла в падіння до 31,15 доларів / унція, не виправдавши прогнозів зростання до 33,98 доларів за тройську унцію.

Динаміка вартості в 2013 році відрізняється істотним спадом цін на благородний метал. Розпочавшись з невеликого спаду в кінці 2012 року, вже до середині січня 2013 став помітний позитивний підйом котирувань, приблизно до 31,7 доларів за унцію. Протримавшись до лютого, ціни стали стрімко опускатися вниз, досягши до кінця червня свого мінімуму в 19,2133 долара за унцію. Після цього сумного спаду курс срібла невеликими кроками став йти вгору, але подолати бар'єр в 23,9917 доларів в кінці серпня йому так і не вдалося, т. К. Відбулося чергове падіння цін. Таким чином, проявилася тимчасова негативна динаміка: курс срібла до кінця листопада склав менше 20 доларів за тройську унцію. На графіку, наведеному нижче, ви можете подивитися на динаміку цін на дорогоцінний метал за поточний рік.

Ціна на срібло з позиції технічного аналізу на період 2014-2015 рр. прогнозується фахівцями досить сприятливо. Тенденції до підвищення вартості обумовлені постійним скороченням запасів дорогоцінного металу. У зв'язку з цим експерти вважають ринок срібла одним з найбільш прогнозованих і перспективних напрямків для довгострокового вкладення грошей. Це добре помітно в динаміці цін на метал за останні кілька років. Завдяки стійкому зростанню котирувань дорогоцінного металу приватні інвестори отримують досить непоганий прибуток. Можливі зниження котирувань - всього лише тимчасове явище, характерне для періодів спаду виробництва в ювелірній промисловості або є черговий маніпуляцією на ринку дорогоцінних металів.

Схожі статті: